کد خبر: 789891 A

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس خبرداد:

معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری بندرعباس از پیشرفت 64 درصدی تقاطع غیرهم سطح خواجو خبر داد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا بهادر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهم سطح خواجو(چهار راه گلزار شهدا)، اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی افزود: طول این تقاطع غیرهم سطح 215 متر بوده و دارای دو پیاده‌رو به عرض 80 سانتیمتر است.

معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: ضخامت عرشه این تقاطع 1.6 متر است که به صورت دال مجوف اجرا می‌شود.

بهادر با اشاره به دیگر جزئیات فنی این تقاطع، گفت: طول پل با احتساب رمپ‌ها 400 متر است که تعداد 100 عدد شمع، هرکدام به قطر 1.2 و طول 27.5 متر در آن ساخته شده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنانش نیز عنوان کرد: تقاطع غیرهم سطح خواجو دارای 14 ستون و دو کوله و همچنین تعداد هشت دهانه است که دهانه وسط آن به صورت پیش‌تنیده و به طول 21 متر است.

وی با بیان اینکه چهار درز انبساط به طول کلی 76 متر در این پروژه اجرا شده است، خاطرنشان کرد: احداث چهار راستگرد مجموعا به طول تقریبی 1200 متر از دیگر بخش‌های این تقاطع غیرهم سطح است.

تا پیش از این شش تقاطع غیرهم سطح شامل رسالت، محمد رسول‌الله، سه‌راه برق، شهدای غواص(جهانبار)، ابوموسی و ولیعصر(عج) در زمان مدیریت کنونی شهرداری بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در حال حاضر نیز عملیات اجرایی چهار تقاطع دیگر به صورت همزمان در حال اجرا است.

برق شهرداری قطر معاون تقاطع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر