کد خبر: 789874 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: مراکز ورزشی نباید به پاتوقی برای توزیع مواد مخدر تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عبدالمحمد زاهدی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر افزود: فعالیت در حوزه نوجوانان و جوانان باید به گونه ای باشد که آنها از نظر فعالیت های جسمی خسته شده و از نظر روحی در بالاترین درجه نشاط قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: به این منظور اگرچه باید فضاهای ورزشی و تفریحی جهت غنی سازی اوقات آنها افزایش یابند اما در کنار آن باید مراقب بود تا چنین اماکنی مانند باشگاه های ورزشی به پاتوقی برای توزیع مواد مخدر تبدیل ننشده و سلامت و نشاط فرزندان را از بین نبرند.

زاهدی بر تقویت نظارت ها بر فعالیت این اماکن تاکید کرد و افزود: حضور مسئولان کارگروه ها و فرمانداران در نشست های مبارزه با مواد مخدر ضروری است و اگر این امکان وجود ندارد با توجه به ثبت امتیاز برای آنها بهتر است آنها یک جانشین ثابت به این شورا معرفی کنند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر قزوین نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: این ستاد فعالیت های خود را با رویکرد فرهنگسازی و آگاه سازی جهت پیشگیری از اعتیاد انجام می دهد.

اردشیر صفاپور افزود: در این هفته برنامه های مختلف ورزشی، فرهنگی، نمایشگاه های ثابت و سیار، تقدیر از خانواده شهدا و فعالان مبارزه با مواد مخدر و آگاه سازی و تبلیغات محیطی انجام شد.

وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی و مقابله ای دستگاه ها در این حوزه با قوت در حال انجام است، افزود: البته به موازات این تلاش ها دشمن هم بیکار ننشسته و به هر ترفندی با توسعه تولید چند صد نوع روانگردان به دنبال گسترش مصرف مواد مخدر در بین جوانان است از این رو باید شتاب بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

صفاپور با اشاره به مصوبه ۱۳۵ ستاد کل مبارزه با مواد مخدر که به تایید رئیس جمهوری رسیده و ابلاغ شده است، افزود: از جمله این مصوبات تغییر آیین نامه ها بود که در یکی از آنها سازمان زندان ها و بسیج مستضعفان به برخی کمیته ها اضافه شده اند.

 

 

 

آیین نامه خانواده سلامت مواد مخدر هفته مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر