کد خبر: 789823 A

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول سه سال میزان سرمایه‌گذاری در شهرستان به حدود ده هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه سعید باستانی در جلسه شورای اداری تربت حیدریه که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد،گفت: اعتبار اسنادی نیروگاه برق راشد تربت حیدریه به ارزش ریالی ۳۵۰۰ میلیارد تومان صادر شده است.

وی گفت : در طی یک سال آینده بخش گازی و در طی دو سال آینده بخش بخار وارد مدار می شود و در پیک کاری در طول نصب حدود ۷۰۰ نفر مشغول به کار می شود.

باستانی بیان کرد: از این حجم سرمایه‌ از ابتدای سال ۹۹ شروع می‌شود و تا اواخر ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و در سال ۱۴۰۰ شهرستان نزدیک به ده هزار نیروی کار نیاز خواهد داشت.

وی افزود:ال سی نیروگاه سیکل ترکیبی راشد گشایش یافته است و درمرحله اول فاز گازی این نیروگاه به بهره برداری خواهید رسید و پس از یکسال فاز سیکل ترکیبی آن به بهره برداری می رسد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: با تصویب قانون تعرفه‌های درمانی تامین اجتماعی برای بیمه شدگان سایر سازمان‌های بیمه با تعرفه عمومی غیردولتی حساب می‌شود که این امر موجب کاهش ضریب اشغال بیمارستان‌های تامین اجتماعی و سرریز شدن بیماران به بیمارستان‌های دولتی است که رایزنی هایی را در این خصوص برای اصلاح تعرفه برای شهرستان‌‌هایی مانند تربت حیدریه که با صورت گرفته است که امیدواریم این رایزنی‌ها مثمر ثمر باشد.

در ادامه فرماندار شهرستان ،خطاب به مدیران دامپزشکی، محیط زیست و‌ معاونت عمرانی خود درباره تعیین تکلیف کشتارگاه صنعتی هشدار داد و گفت:تا یکماه آینده سرمایه گذاران این مجموعه باید تعیین تکلیف شوند و اگر همچنان با مشکلات درون خود مواجه هستند.

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه با انتقاد از قوانین سخت برنامه و بودجه، گفت: نحوه عملکرد کمیته برنامه ریزی شهرستان ناکارآمد است زیرا نقشی در تغییر بودجه ندارند و به دلیل قوانین سخت سازمان برنامه و بودجه در عمل فقط امضا کننده است.

وی گفت: مجموع بودجه پارسال 637 میلیارد ریال بود که تاکنون 410 میلیارد ریال یعنی معادل 64.1 درصد است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تربت حیدریه نیز گفت: ما به شدت دربخش اورژانس اجتماعی کمبود نیرو داریم و درخواست دیگری که از امام جمعه شهر دارم اختصاص مبلغی از زکات را به مددجویان بهزیستی اختصاص دهند.

زهره اقبال‌نیا در خصوص موضوع مناسب سازی ادارات و معابر شهری برای سهولت در رفت و آمد معلولان بیان کرد: متاسفانه در تربت حیدریه این امر به شدت مغفول مانده و مناسب سازی نشده است

وی افزود : در حوزه اجتماعی ۴۱۵ زن سرپرست خانوار ، ۷۰ کودک تحت حنایت هستند اقبال نیا از تامین زمین رایگان برای مدد جویان دو معلولی فاقد مسکن خبردادواز بخشداران خواست نادر شناسایی خانواده های دو معلولی همکاری کنند.

بهزیستی سرمایه گذاری شورای اداری مجلس شورای اسلامی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر