کد خبر: 789594 A

هلال احمر قزوین خبر داد:

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قزوین گفت: طرح نذر آب ۲ این جمعیت از شهریور ماه امسال در شهرستان هامون استان سیستان و بلوچستان به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، داود ارجینی روز سه شنبه افزود: این طرح برای دومین سال در مناطق کم آب کشور از جمله کرمان و سیستان و بلوچستان اجرا می شود و قزوین به عنوان استان معین شهرستان هامون داوطلبان خود را به این منطقه  اعزام خواهد کرد.

وی، زمان اعزام کاروان سلامت قزوین به این منطقه را چهارم شهریورماه عنوان کرد و افزود: تیم داوطلبان و خیران قزوین متشکل از چند پزشک و پیراپزشک، دندانپزشک به همراه دارو، بسته های غذایی ، بهداشتی و فرهنگی است که در طول یک هفته اقدام به فعالیت های درمانی و بهداشتی به ویژه برای بیماران، کودکان و زنان باردار و شیرده می کند.

به گفته ارجینی بر اساس نیاز سنجی استان سیستان و بلوچستان اهالی این بخش در حال حاضر به تخصص های پزشکان متخصص چشم، قلب  و عروق، کودکان، زنان و زایمان، پوست و دندانپزشک نیاز دارند و ما نیز در حال رایزنی با پزشکان داوطلب در این خصوص هستیم.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قزوین افزود: سال گذشته با اجرای طرح نذر آب ۱، پنج پزشک از قزوین به هامون اعزام و بیش از سه هزار نفر از خدمات دارویی و درمانی، توزیع بسته های بهداشتی و غذایی و فرهنگی این جمعیت بهره مند شدند.

ارجینی با بیان اینکه در سال جاری این طرح داوطلبان قزوین در بخش تیمور آباد شهرستان هامون اجرایی می شود،افزود: مردم نوعدوست استان نیز می توانند در صورت تمایل به مشارکت در این طرح کمک های خود را به شعب مختلف جمعیت هلال احمر استان تحویل دهند. 

 

استان سیستان و بلوچستان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان کودکان هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر