کد خبر: 789566 A

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان:

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و‌ فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان به همراه رئیس گروه مرکزی مدیریت بنادرصیادی استان از بندر صیادی گوگسر،اداره شیلات جاسک و پایگاه یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات جاسک بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، محمد جوانمرد با بیان اینکه ظرفیت صید و صیادی شهرستان جاسک  در کشور و منطقه کم نظیر است و از حدود ۸۱۰ فروند شناور صیادی و بالغ بر پنج هزار و ۳۰۰ نفر صیاد بهره مند است گفت: این شهرستان با صید سالانه حدود ۴۸ هزار و ۴۰۰ تن صید توانسته سهم قابل توجهی را در صید استان و کشور به خود اختصاص دهد.

جوانمرد با اشاره به اهمیت ایمنی و امنیت صیادان در سفرهای دریایی افزود: راه اندازی شبکه بی سیم در راستای رفاه صیادان و همچین اطلاع رسانی در مواقع اضطراری در اولویت و دستور کار مدیریت بهره بردار بندر صیادی گوگسر قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل بسیج دریایی و نقش این مهم در ارتقای منافع جامعه صیادی و همچین حفاظت از ذخایر آبزیان، بر ارتقای تعامل سازنده و همچنین برپایی نشست های مستمر جامعه صیادی با مسئولان بسیج دریایی تاکید کرد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان ارتقای تعامل شیلات با جامعه صیادی در راستای حفاظت از منابع آبزیان، ارتقای آموزش‌های صیادی و دریانوردی، تشدید در برخورد با روش‌های صید مخرب و غیر اصولی ، ترویج روش‌های صید اصولی و ادوات صید استاندارد و ... را از اهم موارد مطرح شده در این نشست خواند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت و موقعیت بندر صیادی گوسگر، از آمادگی این یگان جهت راه اندازی پایگاه یگان حفاظت منابع آبزیان در صورت حمایت مسئولان و جامعه صیادی خبر داد.

سرهنگ حسن آزادی با اشاره به اهیمت حفاظت از منابع آبزیان برای نسل آینده و صید و صیادی اوصولی و پایدار گفت: بدون شک راه اندازی پایگاه حفاظت منابع آبزیان گوسگر نقش مهمی در این راستا خواهد داشت.

وی ضمن تشکر ازهمکاری مردم و مسئولان از مردم شریف استان هرمزگان به ویژه جامعه شریف صیادی درخواست کرد تا هرگونه تخلفات صید غیر مجاز آبزیان را به شماره تلفن07633331413 ستاد خبری فرماندهی یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان اعلام کنند.

 

استاندارد مشکلات بنادر تخلفات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر