کد خبر: 789461 A

رزاقی خبر داد:

تردد وسایل نقلیه سنگین در طول روز (عادی و تعطیل) ممنوع است و فقط از ساعت ۱۱ شب تا ۵ صبح مجاز به تردد در شهر هستند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل‌هوشمند ترافیک پلیس‌راهور تهران‌بزرگ با بیان این مطلب، درباره تردد غیرمجاز وسایل نقلیه سنگین در معابر شهری در ساعات غیر مجاز اظهار داشت: تردد وسایل نقلیه سنگین اعم از کامیون‌ها و تریلر‌ها می‌تواند برای شهروندان و سایر وسایل نقلیه ایجاد مزاحمت کند و در بعضی مواقع سبب بروز ترافیک‌های سنگین و انسداد معابر نیز می‌شود.

وی افزود: در بعضی مواقع به صورت اضطراری، وسایل نقلیه سنگین جهت تعمیرات، اتمام پروژه و ... مجاز به تردد در سطح معابر شهری در طول روز از ساعت ۹ تا ۱۵ هستند، اما باید مجوز لازم را بگیرند.

رازقی به رانندگان وسایل نقلیه سنگین توصیه کرد: در ساعات غیر مجاز در معابر شهری تردد نکنند در غیر این صورت، علاوه بر اعمال قانون به دلیل تردد در ساعات غیر مجاز (۲۰ هزار تومان)، این رانندگان به دلیل ورود ممنوع نیز جریمه خواهند شد (۹۰ هزار تومان).

وی تاکید کرد: این خودرو‌ها با تردد در ساعات غیرمجاز ۱۱۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و ممکن است به دلیل مزاحمتی که برای شهروندان به وجود می‌آورند و به دلیل برهم زدن نظم ترافیکی با تشخیص همکاران ما در سطح شهر وسیله نقلیه آن‌ها به پارکینگ منتقل شود.

ترافیک وسایل نقلیه وسیله نقلیه وسایل نقلیه سنگین اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر