کد خبر: 789332 A

کارشناس پیش بینی هواشناسی یزد:

کارشناس سازمان هواشناسی یزد با اشاره به تداوم گرما در یزد گفت: موج جدید گرما به یزد از هفته آینده رخ خواهد داد اما فقط امروز با کاهش چند درجه‌ای گرما مواجه هستیم.

سیدعباس میرحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: دمای فعلی شهر یزد 29 درجه سانتیگراد است که در مقایسه با روز گذشته 3 درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه کمینه دمای شهر یزد 29 درجه سانتیگراد است ادامه داد: روز گذشته دما در گرمترین ساعات 41 درجه بوده و یزد در بین مراکز استان‌ها پنجمین استان گرم کشور شناخته شد.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی یزد با بیان اینکه برخی مراکز به ویژه در مناطق غربی کشور دمای بالای 40 را نیز داشتند اضافه کرد: در روزهای آینده نیز این روند تکرار خواهد شد و دمای هوا گرم می شود.

وی با اشاره به افزایش دمای هوای استان از دوم امرداد تا پایان هفته آینده عنوان کرد: با توجه به افزایش دما در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق غربی، دمای استان نیز افزایش خواهد داشت.

میرحسینی با اشاره به کاهش رطوبت هوا و ابرناکی مناطق استان تصریح کرد: تنها برای امروز و امشب کاهش 3 درجه‌ای دما را خواهیم داشت و از فردا تا پایان هفته روند افزایش دما را به صورت ملایم خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به ورود موج کم فشار به کشور مردم یزد از پایان هفته و هفته آینده روزهای گرمی در پیش خواهند داشت.

هواشناسی یزد گرما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر