کد خبر: 789221 A

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مزرعه کشاورزی و دامداری بانوی کارآفرین نمونه روستای قشلاق شهرستان آبیک استان قزوین بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، زاهدی استاندار قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مسئولان شهرستان آبیک و دیگر مسئولان استانی از مزرعه کشاورزی و دامداری بانوی کارآفرین نمونه روستای قشلاق شهرستان آبیک استان قزوین بازدید کرد و در جریان روند فعالیت این بانوی کارآفرین قرار گرفت.

زهرا سیفی کارآفرین روستای قشلاق شهرستان آبیک استان قزوین است که 18 سال است در زمینه دام سبک، 18 سال پرورش زنبور عسل، چهار سال در زمینه گوساله پرواری، دو سال کشت گندم و جو گواهی شده و سه سال کشت گندم و جو مادری فعالیت می‌کند.

وی در واحد دامداری 700 رأس میش مادر، 200 رأس میش اصلاح و نژاد، 80 رأس گوساله پرواری پرورش می دهد و محصول سالم هم تولید می‌کند.

این کارآفرین دارای 80 کلنی زنبور عسل است.

سیفی بانوی کارآفرین نمونه روستایی با فعالیت در عرصه کشاورزی و دامپروری برای پنج نفر به طور مستقیم و برای 70 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

این کارآفرین روستایی تاکنون رتبه‌های مختلفی در استان قزوین و کشور کسب کرده که می توان به زن کارآفرین روستایی کشور، زن نمونه عشایری استان قزوین و غیره اشاره کرد.

وی نخستین بانوی خادم عتبات عالیات است که لوح تقدیر هم دریافت کرده است.

 

استان قزوین خانواده زنان کشاورزی معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر