کد خبر: 789158 A

معاون استاندار خبر داد:

استمهال وام های کشاورزان قزوینی خسارت دیده از سیل تا ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بعدازظهر دوشنبه در جلسه کارگروه استانی سیل، تصریح کرد: امسال برای استمهال وام‌های بانکی کشاورزان روستاهای استان ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

علی فرخزاد افزود: با توجه به موافقت نامه صورت گرفته با بیمه میهن ۱۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که دچار خسارت شده‌اند در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، سقف میزان پرداخت برای هر فرد تحت پوشش ۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بانکی خواهد بود.

این مسئول با اشاره به باز بودن سامانه ثبت خسارت‌های سیل، تأکید کرد: با توجه به اینکه سامانه یاد شده تا دوشنبه هفته آینده فعال خواهد بود از دستگاه‌ها، به خصوص جهاد کشاورزی درخواست می‌شود تا کار تکمیل پرونده‌های ناتمام و باقیمانده را تا آن زمان به پایان برسانند.

فرخزاد با بیان اینکه از ظرفیت شوراهای کشاورزی در خصوص رفع مشکلات زنبورداران جهت پرداخت تسهیلات باید استفاده شود، یادآور شد: در حوزه باغداری نیز با توجه به نابودی درختان ۱۰۰ و ۱۵۰ ساله در سیل اخیر موضوع کمک به این بخش نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

پوشش سیل کمیته امداد مشکلات کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر