کد خبر: 789084 A

رئیس پلیس راه یزد خبر داد:

رئیس پلیس راه استان یزد گفت: با هدف ارائه خدمات مناسب، امنیت بهتر و ارتقای کیفی خدمات به مسافران تابستانی، فعالیت گشت‌های نامحسوس در جاده‌های استان افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ مسعود قانعی اظهار داشت: مهمترین هدف استفاده از گشت های نامحسوس، کنترل تخلفات و کاهش تصادفات در معابر و محورهای مواصلاتی است.

وی با بیان اینکه افزایش گشت های نامحسوس با محور سفرهای تابستانی و افزایش ایمنی جاده‌ها است ادامه داد: همه تلاش ما بر کاهش حوادث جاده‌ای و امنیت و آرامش بیشتر مسافران است.

رئیس پلیس راه استان یزد با بیان اینکه اجرای طرح افزایش گشت های نامحسوس پلیس تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت اضافه کرد: طرح گشت های نامحسوس پلیس در همه راه ها و محورهای اصلی و فرعی به منظور برخورد با رانندگان متخلف بصورت شبانه روزی در حال اجرا است.

وی بیان داشت: با هرگونه تخلف از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز ها، انحراف به چپ ها، نبستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، حرکات مخاطره آمیز و مارپیچ و عبور از محل ممنوع، برخورد قانونی می شود.

سرهنگ قانعی با اشاره به اینکه ماموران گشت های نامحسوس مجهز به تجهیزات ویژه هستند، عنوان کرد: پلیس در صورت مشکوک شدن به راننده ای که تخلفاتش ناشی از استفاده از موادمخدر و مشروبات الکلی باشد، در محل با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی، آزمایش می گیرد و بلافاصله با کسب نتیجه مثبت، گواهینامه راننده را به مدت 6 ماه بایگانی و او را به مراجع قضایی معرفی می کند.

رئیس پلیس راه استان یزد با تاکید بر توقیف وسیله نقلیه در صورت تخلف اظهار داشت: چنانچه راننده ای 2 تخلف را همزمان مرتکب شود، خودروی وی به مدت 72 ساعت در توقفگاه ها توقیف می شود.

وی از دلایل بروز تصادفات و تخلفات حادثه ساز را تخطی از سرعت مطمئنه برشمرد و گفت: با استفاده از خودروهای نامحسوس تا حدودی تصادفات کاهش خواهد یافت.

رئیس پلیس راه استان به مردم توصیه کرد که در مواقع مواجهه با خودروهای گشت نامحسوس حتما به لباس فرم، کارت معتبر و بغل نویسی خودروها توجه داشته و موارد مشکوک را سریع به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

پلیس راه یزد گشت نامحسوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر