کد خبر: 788975 A

مدیرکل بازرسی استان یزد با اشاره به وضعیت صنعت و معدن استان و نیاز واحدها به نقدینگی، از تسهیلات پرداختی به صنایع از سوی بانک ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اکبر طالبی چاهوکی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد اظهار داشت: گزارش ارائه شده در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی به واحدها از طریق سامانه بهین یاب که مصوبه کارگروه تسهیل را دارد برای یزد پسندیده نیست.

وی با بیان اینکه اگر می‌دانستم تنها 25 درصد تسهیلات پرداخت شده در این کارگروه، حضور پیدا نمی‌کردم ادامه داد: مصوبات کارگروه تسهیل باید اجرایی شود و ماهیت تشکیل این کارگروه نیز رفع موانع تولید و تسهیل گری پیش پای تولید کننده و صنعتگر است.

مدیرکل بازرسی استان یزد عنوان کرد: ظرفیت و پتانسیل این کارگروه به این شکل است که باید پرداختی‌ها بیش از 75 درصد باشد و پرداخت این تسهیلات تأثیر مثبتی داشته باشد. نه اینکه گزارش ارائه شود که 25 درصد تسهیلات پرداخت شده است.

طالبی اضافه کرد: افراد بسیاری در این کارگروه حضور فعال دارند و برای تشکیل جلسه وقت می گذارند اما اگر بانک ها بخواهند تنها 25 درصد به واحدها پرداختی داشته باشند که دیگر این جلسات و کارگروه ها اثربخش نیست.

وی با تاکید بر اینکه مصوبات این جلسه باید بالای 75 درصد محقق شود خاطرنشان کرد: اگر این امر تحقق نیافت قطعا سازمان بازرسی ورود خواهد کرد تا مشخص شود مانع تحقق مصوبات و پرداخت تسهیلات در کجاست و چه مشکلی وجود دارد.

طالبی عنوان کرد: کارشناسان سازمان بازرسی به بررسی مسائل خواهند پرداخت و به کمک بانک‌ها خواهند آمد و تا آنجایی که می‌شود تسهیل و پرداخت شود و اگر هم اشکالی در روند کار باشد و نتوان پرداخت کرد، کمیته تخصصی که متقاضیان را بررسی و تایید کرده زیر سؤال می‌رود که چرا تایید کرده است.

یزد بازرسی رونق تولید تسهیلات صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر