کد خبر: 788965 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در راستای پرداخت تسهیلات برای رفع موانع تولید، 250 میلیارد تومان برای رونق واحدهای تولیدی و معدنی استان یزد تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا علمدار یزدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: با توجه به تخصیص مرحله نخست تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور، از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات تاکنون ۵۸۰ میلیارد ریال آن به یزد تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه یزد به دلیل داشتن هزار طرح نیمه تمام صنعتی همچنین رتبه دوم کشور ممکن است از اعتبار تخصیصی بیشتر برخوردار شود و سهمیه یزد افزایش یابد ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص یافته و پرداخت شود.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد بیان داشت: برای تخصیص اعتبار مرحله اول، اولویت بندی خواهد شد و بر اساس آن طرح‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت در اولویت پرداخت قرار دارد.

علمدار یزدی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان، صنایع سبز، طرح‌هایی که اشتغال زایی بالایی دارد و همچنین صنایعی که در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم قرار دارد در اولویت پرداخت هستند.

وی افزود: به‌ منظور حمایت از واحدهای تولیدی، بنگاه های اقتصادی که از طریق سامانه بهین یاب برای استفاده از تسهیلات ثبت نام کرده‌اند پس از بررسی و تایید کمیته های تخصصی از تسهیلات لازم برخوردار خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه تسهیلات برنامه تولید و اشتغال موضوع تبصره 18 به‌منظور توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی و تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت بهین‌یاب و ثبت درخواست خود ، برای ثبت نام و درخواست تسهیلات مذکور اقدام کنند.

وی عنوان کرد: 250 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به 48 واحد صنعتی و تولیدی استان با موافقت بانک ها تصویب شد که به واحدهای متقاضی پرداخت می شود.

علمدار یزدی رونق اقتصادی در عرصه واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی از اولویت‌های استان دانست و اظهار داشت: در این راستا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل و راهکارهای لازم را برای حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی ارائه می‌کند.

صنعت و معدن یزد رونق تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر