کد خبر: 788652 A

وارثی در همایش هفته بهزیستی آبیک مطرح کرد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: معلولان باید مانند افراد عادی در جامعه از حق مساوی برخوردار باشند بنابراین باید امکان مناسب‌سازی برای معلولان در اماکن عمومی و معابر شهری فراهم شود و بدون تمنا و خواهش در جامعه حضور یابند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، همایشی به مناسبت هفته بهزیستی و تجلیل از فعالان حوزه بهزیستی و بهبودیافتگان اعتیاد در سالن شهید آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران شهرستان آبیک برگزار شد.

علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی استان قزوین در این همایش اظهار کرد: معلولان باید مانند افراد عادی در جامعه از حق مساوی برخوردار باشند بنابراین باید امکان مناسب‌سازی برای معلولان در اماکن عمومی و معابر شهری فراهم شود و بدون تمنا و خواهش در جامعه حضور یابند.

وی افزود: از 3.7 ازدواج در استان قزوین یک مورد منجر به طلاق می‌شود و نگران‌کننده است اما برنامه‌های جدی را در زمینه پیشگیری از طلاق و مداخلات موثر در این زمینه در دستور کار قرار داده‌ایم.

این مسئول ادامه داد: تاکنون دو هزار و 100 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان قزوین تحویل داده شده که تا پایان امسال و سال 99 با همت بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شاهد واگذاری واحدهای مسکونی دیگر به مددجویان هستیم.

مدیرکل بهزبستی استان قزوین با اشاره به وجود 305 خانوار دو معلولی و بیشتر در استان اضافه کرد: ساماندهی 90 درصد واحدهای مسکونی این افراد انجام شده و مابقی واحدهای مسکونی تا پایان سال 98 و 99 تحویل داده می‌شود.

وارثی خاطرنشان کرد: حال اجتماعی استان قزوین نه خوب است و بد هم نیست این در حالی است که در خط قرمز قرار نداریم.

چیدمان شاکله محبت برعهده پدر خانواده است

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک در این همایش بیان کرد: نخستین رکن شخصیتی هر فرد در خانواده شکل می‌گیرد و حرف‌شنوی، ولایت‌پذیری و محبت باید در وجود همه دیده شود.

وی افزود: در خانواده، فرزندان باید از محبت والدین سیراب شوند و از مادر به ویژه پدر محبت بیاموزند چرا که وجود مادر مالامال از محبت است و فرزندان باید محبوب بودن و محبت ورزیدن را از پدر بیاموزند.

امام جمعه شهرستان آبیک ادامه داد: در خانواده اگر والدین با احترام با هم رفتار کنند و با شخصیت یکدیگر به نحو احسن برخورد کنند، فرزندان در درس موفق‌تر هستند.

حسینی‌میرامینی اضافه کرد: کمبود محبت در خانه شکل می‌گیرد و چیدمان شاکله محبت در خانواده بر عهده پدر است و باید نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

استان قزوین بهزیستی تئاتر خانواده هفته بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر