کد خبر: 788531 A

نجیبی خبرداد:

معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت: تکمیل سایت توسعه منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، زمینه حضور صاحبان سرمایه را در این منطقه فراهم کرده است.

به گزارش ایلنا، عبدالعظیم نجیبی اظهار کرد: از زمان تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس تاکنون بیش از چهار میلیارد دلار سرمایه به این منطقه جذب شده است. شرکت‌های بزرگ فولادی در این منطقه تاسیس شده است و فعالیت می‌کنند.

وی گفت: بیشترین ظرفیت تولید آلومینیوم کشور به این منطقه اختصاص دارد. همچنین در حال حاضر سهم قابل توجهی از محصولات معدنی کشور از طریق اسکله این منطقه صادر می‌شود.

نجیبی افزود: رونق و استقبال از این منطقه موجب شده است تا سایت توسعه با هدف جذب سرمایه‌گذار بیشتر، احداث شود.

وی در ادامه گفت: منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس از مزیت‌های بسیاری برخوردار است، تا جایی که حتی در شرایط کنونی که اقتصاد کشور با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند، تولید در این منطقه رونق دارد. 

معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، اذعان داشت: دسترسی به خطوط ریل راه‌آهن سراسری، همجواری با بندر شهید رجایی (به‌عنوان بزرگترین بندر کشور)، دسترسی آسان به منابع انرژی همچون گاز، فراهم بودن زیرساخت‌های اولیه همچون آب، برق، جاده و ....، مجاورت استان هرمزگان با استان‌های معدنی کشور و شرکت‌های بزرگی چون شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر را باید از مهم‌ترین پتانسیل‌های این منطقه دانست. 

وی اضافه کرد: نقاط قوت یاد شده از چنان اهمیتی برخوردارند که شرکت‌هایی همچون فولاد هرمزگان و فولاد کاوه جنوب کیش که در این منطقه مستقر هستند، به دنبال اجرای طرح‌های توسعه‌ای هستند.

نجیبی بیان کرد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای توسط شرکت‌های مستقر در منطقه، حکایت از رضایت آن‌ها از منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس و زیرساخت ارائه شده به آن‌ها دارد.

معاون مالی واقتصادی خلیج‌فارس اظهار داشت: ساخت این منطقه نیز طی سال‌های اخیر روند رو به توسعه‌ای را پشت سر گذاشته است. اکنون نیز امید می‌رود به زودی سرمایه‌گذران بسیاری جذب این منطقه شوند.

وی گفت رسالت اصلی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، افزایش تولید و ایجاد رونق اقتصادی در کشور است. توسعه زیرساخت‌ها که در سال‌های گذشته انجام شده‌، زمینه‌ساز رونق تولید در این منطقه هستند.

نجیبی در پایان اعلام کرد: تکمیل و بهبود زیرساخت‌ها و همچنین خدمت‌رسانی به شرکت‌های مستقر در منطقه همچنان ادامه دارد و نقشی اثرگذار در تحقق هدف یاد شده دارد.

وی اظهار کرد: به‌ عنوان نمونه می توان گفت، در سال گذشته نیروگاه سیکل ترکیبی در این منطقه به بهره‌برداری رسید. سایت توسعه نیز در مرحله تکمیل است و فعالیت‌های عمرانی در آن همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تکمیل سایت توسعه، زمینه حضور صاحبان سرمایه را به این منطقه فراهم می‌کند و رونق تولید را رقم می‌زند.
 

خلیج فارس سرمایه سرمایه گذاران منطقه ویژه خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر