کد خبر: 788435 A

وارثی مطرح کرد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: قزوین جزو 10 استان نخست طلاق در کشور نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی در مراسم افتتاح مرکز مشاوره سطح دو شهرستان آبیک اظهار کرد: برای تهیه پوشاک، خوراک، املاک و غیره مشورت می‌کنیم اما برای داشتن رفتارها و برخی الگوهای مناسب مشورت نمی‌گیریم.

وی افزود: به رفتارهای خودمان عادت کرده‌ایم و همین عادت‌ها بعضا منجر به بروز برخی آسیب‌ها مانند بدخلقی، اضطراب، افسردگی، طلاق و غیره می‌شود.

این مسئول ادامه داد: 48 مرکز مشاوره در استان قزوین فعال است و حق شهرستان آبیک بیشتر بوده و می‌طلبد مراکز مشاوره به نحو احسن و درست نقش خود را ایفا کنند وتخصصی‌تر تکمیل پروتکل درمانی بیماران را انجام دهند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: لازم است در خصوص مراکز مشاوره‌ای که در شهرستان آبیک راه‌اندازی می‌شود، آسیب‌شناسی شود تا دوام بیشتری داشته باشند.

وارثی

وارثی اضافه کرد: راه‌اندازی مراکز مشاوره در راستای ارتقای کیفیت سلامت اجتماعی کار بسیار تخصصی است و تاسیس مارکز موجب ایجاد رقابت و افزایش خود به خودی کیفیت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روزانه چهار هزار و 500 کودک 3 تا 6 ساله در مهاد کودک از آموزش‌های لازم در زمینه امور دینی، نماز، احکام و موضوعات روانشناسی و مهارت‌های زندگی بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: بین 20 تا 28 درصد از پرونده‌های زوجین متقاضی طلاق منجر به سازش شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین به کودک‌آزاری اشاره کرد و افزود: با فراگیری مهارتهای فرزندپروری و ارتقای آگاهی خانواده‌ها می‌توان در پیشگیری از پدیده کودک‌آزاری گام برداشت.

فعالیت 17 گروه همیار زنان سرپرست خانوار در قزوین

وارثی همچنین در مراسم کارگاه سفالگری گروه همیار سرپرست زنان خانوار شهرستان آبیک اذعان کرد: دو هزار و 311 زن سرپرست خانوار در استان قزوین مستمری دریافت می‌کنند که 98 مورد سرمایه کار و وام خوداشتغالی به زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است.

وی افزود: 11 کلینیک اجتماعی پرونده‌سازی فعالیت‌های زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنان را در استان قزوین بر عهده دارند.

این مسئول ادامه داد: سال گذشته یک هزار و 830 زن سرپرست خانوار استان قزوین از آموزش در زمینه مهارت‌های زندگی برخودار شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر 17 گروه همیار زنان سرپرست خانوار در استان قزوین افتتاح شده که برای 85 نفر اشتغال ایجاد شده و تاکنون از این تعداد دو گروه بازتوان شده و از چرخه بهزیستی خارج شده‌اند.

استان قزوین بهزیستی رقابت زنان طلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر