کد خبر: 788337 A

سورنا ستاری:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اگرچه در بیوتکنولوژی، قدرت اول منطقه هستیم و شرکت‌های فوق‌العاده‌ای داریم، ضرورت دارد با تمرکز حمایت ها در حوزه دام و طیور بتوانیم وابستگی کشور را در تولید دارو و واکسن‌های مربوطه، جبران کنیم.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری امروز در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه دارویی مستقر در شهر گرمدره، گفت: بازدیدهای ما از استان البرز  به دلیل وجود شرکت‌های دانش‌بنیان، زیاد است و امروز هم بازدیدی در حوزه دارویی صورت گرفت.

ستاری ادامه داد: یکی از کارهای بزرگی که آینده نتایج آن اعلام می‌شود، اتفاقی است که در زمینه شتاب دهنده‌های حوزه بیوتکنولوژی و جوانانی خواهد بود که در حوزه داروهای انسانی و حیوانی و واکسن‌های مربوطه دارای ایده هستند و می‌توانند بعد از مدتی با تاسیس شرکت و پیدا کردن سرمایه‌گذار، تولید کننده شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه خاصی برای مقابله با تحریم به خصوص در بحث بیوتکنولوژی داریم و  به زودی عدد قابل توجهی از حمایت‌ها  را بر حوزه تولید دارو و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: در حال حاضر اکوسیستم مناسبی در این حوزه درست شده است و اگرچه در بیوتکنولوژی قدرت اول منطقه هستیم و شرکت‌های فوق‌العاده‌ای داریم ولی امیدواریم که این حرکت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی کشور را در داروها و واکسن‌های مربوطه، جبران کند.

وی با بیان اینکه بحث‌های مربوط به پروبیوتیک‌ها از برنامه‌های جدی ما است که از سال گذشته شروع شده  افزود: نتایج آن به زودی مشخص می‌شود.

ستاری در پایان با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدیدی در حوزه مواد موثره دارویی در بازدید امروز گفت: حمایت ما در حوزه بیوتکنولوژی جدی است چون سالانه 600 میلیون دلار واردات مواد موثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه‌هایی که در حال پیاده شدن است 80 تا 90 درصد آن را می‌توانیم در داخل تولید کنیم.

 

سورنا ستاری در البرز تولید دارو و واکسن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر