کد خبر: 788239 A

رئیس شورای شهر یزد:

رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه هنر روح زندگی است و زیبایی‌ها را بهتر نشان می‌دهد، گفت: هنر موجب ماندگاری فرهنگ و اندیشه در جامعه می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامعلی سفید با اشاره به برگزاری جشنواره "خش دلانه" در یزد اظهار داشت: شورا یک مجموعه ای است که باید به همه مسائل شهر بپردازد و در همه زمینه ها برنامه داشته باشد از جمله فرهنگ و هنر که مرتبط با شادی مردم و نشاط اجتماعی و اوقات فراغت است.

وی با بیان اینکه اینگونه نیست که شهرداری تنها به بحث نظافت شهری و امور عمرانی توجه کند، ادامه داد: هر نیازی که انسان دارد باید در شهر به آن پاسخ داده شود لذا امور فرهنگی و هنری که قبلا کمتر مورد توجه بوده است را باید بیشتر توجه کنیم و به آن بپردازیم.

رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه هنر روح زندگی است و زیبایی ها را بهتر و بیشتر نشان می‌دهد و زشتی ها را نیز اضافه کرد: هنر می تواند باعث لطافت و مهربانی افراد باشد و خشونت ها را کم کند و زمختی های زندگی را بگیرد و اگر هنر در جامعه جاری و ساری شود ابتدا ماندگاری فرهنگ را در جامعه داریم، اندیشه ها ماندگار می شود و سپس لطافت ها و مهربانی ها هم بیشتر می کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به جشنواره های فرهنگی هنری عنوان کرد: متاسفانه برای این نوع برنامه ها در گذشته و حتی امروز هم کار انجام نشده و مسئولانی که دست اندر کار بودیم کمتر به آن توجه داشتیم و بیشتر به نیازهای اولیه فکر شده و آن نیاز ها در اولویت بوده است.

سفید بیان داشت: یزد هم مشکلات خاص خودش را دارد و ویژگی هایی چون آب و هوای خاص، کویری بودن یا حتی خشکی و خشکسالی های مکرر از مواردی بوده که توجه مردم و مسئولان را به خود جلب کرده و امروز که نگاه می کنیم در حوزه های فرهنگی و هنری دچار کسر و کمبودهای زیادی هستیم که باید جبران شود.

وی با تاکید بر اینکه باید فضاسازی را به سمتی ببریم که در همه شهرها و استان زمینه های حضور را برای همه هنرمندان فراهم کند اضافه کرد: طبیعی است که به هر میزانی توجه به نقطه ای کم باشد عطش جامعه در آن زمینه بیشتر است و معتقدم این فضا در عرصه فرهنگ و هنر برای هنرمندان شهرستانی بیشتر فراهم است.

رئیس شورای شهر یزد تصریح کرد: هنر نمی تواند به صورت گزینشی باشد و بگوییم که می خواهیم در این زمینه ها هنرمند داشته باشیم بلکه هنرمند باید با گرایش ها و تمایلات خود زمینه نشاط و شادابی را بیش از پیش فراهم آورد.

شورای شهر یزد جشنواره هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر