کد خبر: 788023 A

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال افزایش کمک هزینه کارورزی، دستورالعمل اجرایی جدید دوره کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی موضوع آیین نامه اجرایی ماده 71 قانون برنامه پنج ساله ششم به استان‌ها ابلاغ شد.

صادق آهنگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،با اشاره به اجرای طرح نوین کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آذربایجان‌غربی،اظهار کرد:امسال افزایش کمک هزینه کارورزی دستورالعمل اجرایی جدید دوره کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی موضوع آیین نامه اجرایی ماده 71 قانون برنامه پنج ساله ششم به استان‌ها ابلاغ شد.

وی افزود:اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از سال 96 در کشور در حال اجرا است و به استناد آیین‌نامه اجرایی ماده 71 برنامه پنج ساله ششم توسعه و تصویب هیئت محترم وزیران این طرح در کشور اجرا می‌شود.

وی  عنوان داد: افراد برای بهره‌مندی از طرح باید در سامانه کارورزی ثبت نام کرده و دارای مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی باشند و همچنین در زمان ثبت نام در سامانه کمتر از 35 سال تمام سن داشته باشند و از سوی دیگر متقاضیان ذکور باید دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت نظام وظیفه باشند.

آهنگری اظهار کرد:سقف بهره‌مندی هر کارگاه برای استفاده از کارورز معادل حداکثر 50 درصد نیروی کار موجود در کارگاه است که در صورت کاهش نیروی کار بیمه شده به هر دلیل به جز فوت و بازنشستگی و از کارافتادگی در طول مدت مشارکت در اجرای دوره کارورزی، کارگاه به مدت دو سال حق مشارکت در طرح را نخواهد داشت.

آهنگری خاطرنشان کرد: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش آموختگان، فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به کارگاه و کاهش هزینه به کارگیری نیروی کار برای کارفرما از مهمترین اهداف دولت در اجرای این طرح است.

 

اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر