کد خبر: 787569 A

مشاور فرماندار البرز با ایلنا مطرح کرد:

مشاور روابط کار و کارگری فرماندار شهرستان البرز در تحلیل وضعیت واحدهای صنعتی استان گفت: با توجه به رکود در بازار بیشتر واحدهای صنعتی با کمبود سرمایه در گردش در خرید مواد اولیه و تجهیزات ماشین‌آلات مواجه هستند که این امر به توان تولید واحدها ضربه شدیدی وارد کرده است.

مصطفی جولاده‌نیکو در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در قزوین، افزود: نوسانات قیمت‌ها در بازار مواد اولیه و ماشین‌آلات صنعتی نیز قدرت برنامه‌‍ریزی درازمدت را از تولیدکننگان گرفته و به کاهش توان تولید انجامیده است.

جولاده‌نیکو اضافه کرد: البته تحریم‌ها نیز در بعضی از صنایع که وابسته به مواد اولیه خارجی بوده یا بخشی از مواد اولیه آنها خارجی هستند ضربه‌هایی وارد کرده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ایجاد شده در بخش اقتصادی، موجب شده واحدهای سطح شهرستان البرز هم دچار مشکلات عمده‌‍ ای شود، تصریح کرد: از جمله این مشکلات می‌توان به فقدان مدیریت علمی و به روز درمدیریت بعضی از واحدهای تولیدی، بروکراسی طولانی جهت تهیه مواد اولیه و تهیه ارز و پروسه ترخیص کالا در گمرک و کم‌توجهی بعضی از دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با صنعت را در نگاهی مسئولانه‌تر به مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد.

مشاور روابط کار و کارگری فرماندار شهرستان البرز افزود: بهترین راه برون رفت از مشکلات موجود در واحدهای صنعتی را می‌توان آشنا کردن مدیران صنعتی به چگونگی استفاده از بسته‌های حمایتی موجود از سوی دولت و از سویی دیگر، تسهیل در استفاده از این بسته‌ها از سوی واحدهای تولیدی ذکر کرد.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی شهر البرز افزود: در نگاه اولیه با توجه به شرایط موجود، این‌گونه به نظر می‌رسد که در واحدهای صنعتی شهرستان البرز به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی استان و با داشتن یکی از شهرک‌های صنعتی که دارای واحدهای تولیدی بزرگ و با سابقه است، مشکلات و معضلات زیادی وجود دارد.

جولاده گفت: در حال تشکیل کارگروه‌های مشاوره کار و کارگری در فرمانداری البرز هستیم تا بتوانیم به صنعت این شهرستان بیشترین خدمات ممکن را ارائه دهیم.

جولاده‌نیکو حمایت همه جانبه تمام مسئولان از بخش خصوصی به عنوان پیش‌قراولان جنگ اقتصادی موجود را یک امر واجب دانست و مطرح کرد: می‌توان به وسیله بسته‌های موجود از سوی دولت که برای حل معضلات واحدهای صنعتی در حد توان برنامه‌ریزی شده و همچنین ایجاد مراکز مشاوره علمی در زمینه‌های مدیریتی و دیگر مشاوره‌ها در بخش‌های مختلف مورد نیاز واحدهای تولیدی به آنها کمک شایانی کرد.

جنگ سرمایه صنعت فرماندار فرماندار شهرستان مشاور جولا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر