کد خبر: 787526 A

در جلسه شورای شهر شهرستان یزد مطرح شد؛

با حضور فرماندار، شهرداران و روسای شوراهای شهرهای یزد موضوع تخصیص تصفیه آب پساب و طرح جامع، تفصیلی و حریم شهرهای شهرستان یزد با محوریت شورای اسلامی شهرستان بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محقق نشدن رعایت حریم شهرها، ساخت و سازهای حریم، اجرای طرح تفصیلی با هماهنگی شهرداری‌ها، تخصیص پساب به شهرداری‌های هر شهر از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس شورای شهرستان یزد در این نشست اظهار داشت: پساب از عمده‌ترین مسائل مطرح شده در شورای شهرستان بوده که این موضوع به علت درخواست شهرهای شاهدیه زارچ و اهالی بلوار جمهوری در شورای شهرستان بارها مطرح شد.

حمیدرضا قمی با اشاره به اینکه هزینه دفع فاضلاب از مردم گرفته می‌شود افزود: پساب فاضلاب باید در خود شهر هزینه شود و اگر قرار است این آب از اکوسیستم شهر یزد خارج شود چرا مردم باید هزینه آن را بپردازند.

وی افزود: وزارت نیرو باید همکاری لازم را برای مشارکت بخش خصوصی انجام دهد تا در این زمینه به شهرداری‌ها کمک شود.

قمی در ادامه با اشاره به حریم شهرها گفت: طرح تفصیلی شهر یزد باید به صورت کلی و با در نظر گرفتن منافع همه مناطق شهر در نظر گرفته شود. مدت زیادی است که این طرح تهیه شده اما به طور کلی و شامل توسعه همه شهرهای شهرستان یزد نمی باشد.

وی اظهارداشت: این که طرح تفصیلی در یک نقطه پیشرفت داشته باشد و در یک نقطه هیچ گونه اقدامی نشده نشان از ضعف مشاوره در ارائه طرح تفصیلی بوده که یکسان جلو نرفته است.

به گزارش ایلنا، مقرر شد کمیته مشترکی فی مابین شهرداری ها و شوراهای شهرهای شهرستان یزد با محوریت معاون عمرانی استانداری و با حضور مسئولین مربوطه هر یک از موضوعات جهت بازنگری و تسریع کار پیگیری شود.

شورای شهر یزد طرح جامع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر