کد خبر: 787035 A

رییس تامین اجتماعی تربت حیدریه مطرح کرد؛

رییس بیمارستان رازی تربت حیدریه گفت: این بیمارستان تنها بیمارستان ملکی سازمان تامین اجتماعی پس از مشهد در استان است که نزدیک به هفت هکتار مساحت و ۲۰هزارمترمربع زیربنا دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، محمد عجم در این خصوص اظهار کرد :ضریب اشغال تخت در این مرکز در سال گذشته نزدیک به هفتاد درصد بوده است.

وی تعداد موالید زنده در این بیمارستان را ۴هزار ۲۶۵ مورد عنوان کرد ‌و گفت :نسبت به سایر مراکز شهرستان دارای رتبه بالاتری است.

عجم‌ تصریح کرد:در این مرکز علاوه بر ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی به سایر بیمه شدگان سازمان‌های دیگر نیز خدمات درمانی ارائه می‌شود.

وی افزود:در سال گذشته برای بهبود خدمات به مراجعه کنندگان چند متخصص از جمله اعصاب،طب اورژانس و زنان و اطفال به مجموعه پزشکان این  مرکز درمانی اضافه شده است.

 رییس بیمارستان رازی تربت حیدریه بیان کرد:اجرای طرح‌های هتلینگ و بهسازی و بازسازی بخش‌های مختلف بیمارستان از جمله بخش اورژانس،راه‌اندازی یک دستگاه فلوروسکوپی در اتاق عمل بیمارستان و در دست احداث بودن یک مجموعه اتاق عمل جدید در این بیمارستان پیگیری احداث یک درمانگاه جدید از مجاری قانونی مختلف که موافقت اولیه آن حاصل شده و امیدواریم درسال آینده بتوانیم موافقت اصولی و مجوز ساخت را کسب کنیم.

وی گفت :در راستای تکریم ارباب رجوع و عدالت نوبت دهی تلفنی در این درمانگاه بیمارستان صورت میگیرد که با این اقدام وقت کمتری از مراجعین گرفته می‌شود و برای ارائه خدمات به جمعیت کم توان شهرستان نوبت دهی بصورت حضوری انجام میگیرد.

عجم الکترونیکی بودن تمام خدمات در این مرکز و ثبت ۳۰ هزار پرونده الکترونیک بیماران و مراجعین این مرکز درمانی و همچنین ثبت چند اختراع در زمینه مهندسی پزشکی و معرفی این مخترعین و دستگاه‌ها به مراجع ذی‌ربط را از دیگر اقدامات بیمارستان عنوان کرد‌. 

وی در پاسخ به چگونگی تعرفه گذاری خدمات ارائه شده به مراجعین گفت :با توجه به مصوبه هیئت دولت از چندسال گذشته تا ابتدای سال ۹۷ ،مراکز ملکی سازمان ملزم به دریافت نرخ خدمات عمومی غیردولتی از  بیمه شدگان سایر سازمان‌ها بودیم و این مصوبه در ابتدای سال ۹۷ تا ابتدای سال ۹۸ تغییر کرد و همان نرخ خدمات دولتی نیز از سایر سازمان‌ها شدیم اما مجددا از ابتدای سال ۹۸ ملزم به دریافت نرخ خدمات عمومی غیردولتی شده‌ایم که ما در این مرکز این مصوبه را از اول تیرماه اجرا کرده‌ایم.

وی همچنین در خصوص بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: این نرخ خدمات تغییری نداشته و به همان روال سابق است .

رییس بیمارستان رازی تربت حیدریه گفت: میزان بدهی معوق کارگاه های شهرستان ۴۰۰ میلیارد ریال است .

در ادامه حسن خردنیا رییس سازمان تامین اجتماعی تربت حیدریه گفت: در شهرستان تربت حیدریه ۱۴۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ۳۵ هزار بیمه شده اصلی و ۷ هزار نفر مستمری دریافت می‌کنند. 

وی تعداد مراجعات حضوری به سه واحد نام نویسی ، بیمه شادگان ‌مستمر ی بگیران را ۶۵ هزار عنوان کرد.

وی بیان کرد: پرداختی های بلند مدت بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان است همچنین تعداد کارگاه های فعال شهرستان نیز ۶ هزار کارگاه می باشد.

خرد نیا گفت: به این اصل معتقدیم که اگر کارفرما و کارگاهی وجود نداشته باشد به طبع کارگر و ایجاد اشتغالی هم نخواهد بود و در نتیجه سازمان تامین اجتماعی هم نخواهد بود لذا سیاست سازمان حمایت از کارگاه‌های تولیدی است.

بیمارستان پوشش تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر