کد خبر: 786994 A

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید به شرکت های دانش بنیان توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیده حمیده زرآبادی در بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سال اجتماعات سازمان صمت استان قزوین اظهار داشت: مشکلات مختلفی در حوزه صنعت وجود دارد که زنجیره تولید یکی از این مشکلات است.

وی افزود: همچنین مشکلاتی در بخش اجرا نیز وجود دارد که نیازمند همت همگانی برای آن رفع آن است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استعلام از دستگاه‌ها و مالیات‌ها در چرخه تولید موثر است و زمانی که برای تولید باید مصرف شود در بوروکراسی اداری تلف می‌شود و یکی از وظایف وزارت صمت هماهنگی بین دستگاه ها است.

زرآبادی ادامه داد: تقریبا گرفتن مجوز شامل ۲۰۰ روز بوده که غیر قابل قبول است در حالی که در برخی کشورها در ۲۴ ساعت تا دو روز است.

وی مطرح کرد : با وجود مشکلات در استان، با حضور ریاست صمت و اتاق بازرگانی سیاست‌گذاری هایی برای حل مشکلات انجام شده است و امروز باید به شرکت های دانش بنیان توجه شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در شهرک‌های صنعتی استان هم عملکرد خوبی انجام شده اما باید توجه به دانش بنیان افزایش یابد.

زرآبادی خاظرنشان کرد: باید دغدغه تولید کننده را رفع کنیم و ما نمی‌توانیم به صورت راهکارهای مقطعی مشکل صنعتگران را حل کنیم و نیازمند ریل‌گذاری و ثبات قوانین هستیم و اگر حمایت‌ها اصلاح شود، تولید کننده و صنعتگر فقط دغدغه تولید را داشته باشند و در این زمان نتیجه می گیریم که ما وظیفه خود را انجام دادیم و در کنار تولیدکنندگان قرار گرفتیم.

 

صنعت صنعت و معدن مالیات مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر