کد خبر: 786984 A

با همکاری شهرداری قزوین انجام شد؛

نمایشگاه مد و لباس با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین روز چهارشنبه در نگارخانه فرهنگسرای بانو حضرت زهرا (س) افتتاح شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مد و لباس با هدف ترویج عفاف و حجاب، اصلاح فرهنگ پوشش صحیح با رعایت معیارهای ایرانی اسلامی، ارتقای سطح زندگی مردم با استفاده از پوشش مناسب، ایجاد بستر مناسب برای شناسایی، ساماندهی و حمایت از طراحان مد و لباس و استفاده بهینه از ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مد و لباس برپا شده است.

صدیقه ربیعی افزود: ۷۰ اثر ارسال شده به مدت سه روز در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش دوخت چادر در این فرهنسگرا نیز گفت: هفته گذشته نیز یک دوره دوخت چادر برپا شد که با استقبال چشمیگری از سوی بانوان قزوین مواجه شد از این رو امروز و همچنین هفته اینده بار دیگر این کارگاه برگزار خواهد شد.

ربیعی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقش موثری در معرفی فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در مقابل فرهنگ بیگانه دارد، افزود: لباس و نوع پوشش ظاهری، هویت فکری و عقیدتی یک ملت را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: طراحان ما می‌توانند بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی خود طراحی مد و لباس داشته و بر اساس ذائقه جوانان آن را به بازار عرضه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: فعالیت دانشکده فنی دختران و جهاد دانشگاهی در استان، بستر مناسبی‌جهت پرورش نیروی ماهر و متخصص در زمینه طراحی و دوخت لباس‌فراهم کرده و دانش آموختگان دانشگاهی این رشته ها ظرفیت های ارزشمند این استان در این راستا محسوب می شوند.

ارتقای سطح حضرت زهرا خانواده شهرداری مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر