کد خبر: 786979 A

ایلنا خبر می دهد؛

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین گفت: با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، خانه مطبوعات استان قزوین و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین پایش لازم از خبرنگاران صورت می‌گیرد.

سیدحسین بی‌نیاز در گفت‌گو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پرسش  به این سئوال که آیا در سفر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی الموت استان قزوین گزینشی ازخبرنگاران دعوت به عمل آمده بود، اظهار کرد: در نخستین روز از سفر ایشان، تمام اصحاب رسانه استان قزوین دعوت شده بودند و به نحو احسن هم، پوشش رسانه‌ای انجام شده بود.

وی به دومین روز سفر مونسان به استان قزوین و بازدید از الموت این استان اشاره کرد و افزود: طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین به دلیل محدودیت مکان و پذیرایی و طولانی بودن زیاد مسیر و صعب‌العبور بودن برخی مناطق، از خبرنگاری دعوت نشده بود و بیشتر پوشش این سفر توسط روابط‌عمومی‌ها انجام شد.

برنامه‌های اصلی  بعد از ظهر بود

بی‌نیاز اضافه کرد: این در حالی بود که برنامه‌های اصلی مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درالموت، بعد از ظهر برگزار شد که باز هم روابط‌عمومی‌ها کار رسانه‌ای و پوشش برنامه‌ها را انجام دادند؛ لازم بود خبرنگاران پیش از انعکاس خبر در زمینه این سفر، از صحت موضوع مطلع شده و سپس نسبت به انعکاس اخبار در رسانه‌ها و فضای مجازی اقدام می‌کردند.

وی شغل خبرنگاری را شغلی دشوار و حساس ذکر و خاطرنشان کرد: دغدغه خبرنگاران استان قزوین مبنی بر حضور به موقع در برنامه‌ها و همایش‌ها و انعکاس اخبار قابل ستایش است.

این مسئول تصریح کرد: برخی از روابط عمومی‌های استان قزوین از عدم پوشش خبرهای نشست خبری از سوی برخی از خبرنگاران گلایه دارند و اذعان می‌کنند به خاطر زحمات خبرنگاران، هدیه‌ای هم به آنان اعطا می‌شود در حالی که زحمت خبرنگاران واقعی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

مدیرکل جدید روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین به رویکرد جدید اشاره کرد و افزود: با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، خانه مطبوعات استان قزوین و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین پایش لازم از خبرنگاران صورت می‌گیرد که در حال حاضر، لیستی به استانداری ارسال شده و درجه‌بندی صورت می‌گیرد.

بررسی پایش خبرنگاران قزوین

بی‌نیاز مطرح کرد: بعد از پایش خبرنگاران و شناسایی فعالان رسانه‌ای واقعی، فقط از خبرنگارانی که در عرصه اطلاع‌رسانی فعالیت چشمگیری دارند دعوت به عمل می‌آید تا نسبت به انعکاس اخبار اقدام کنند و رویکرد، رپورتاژی هم نخواهد بود.

وی افزود: هفته آینده جلسه‌ای با شورای مرکزی روابط عمومی استان قزوین برگزار می‌شود و موضوع پایش خبرنگاران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و نحوه دعوت خبرنگاران به نشست‌های خبری با رویکرد جدید صورت می‌گیرد.

مدیرکل جدید روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین افزود: برای حضور خبرنگاران در همایش‌ها و برنامه‌های مختلف به صورت پیامک دعوت به عمل می‌آید اما تعداد اندکی حضور یافته و اخبار را منعکس می‌کنند.

بی‌نیاز ادامه داد: حتی همین موضوع باعث شده فعالان رسانه‌ای استان قزوین از وجود خبرنگارنماها و خبرنگاران غیرفعال در نشست‌های خبری گلایه داشته باشند که لازم است بگوییم دعوت از خبرنگاران در نشست‌های خبری آینده با تفاوت‌هایی انجام خواهد شد.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین رسانه روابط عمومی روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر