کد خبر: 786972 A

دهقان خبر داد:

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از امروز یارانه صادراتی به حساب صادرکنندگان سیب درختی استان واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، احمد دهقان در جلسه هماهنگی پرداخت یارانه صادرات سیب درختی استان با بیان اینکه هدف وزارت جهاد کشاورزی،توسعه و حمایت از صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: از ۱۰۰ میلیارد ریال مشوق یارانه صادراتی مصوب برای صادر کنندگان سیب درختی استان، تاکنون ۷۰ میلیارد ریال آن جهت پرداخت به صادر کنندگان استان تخصیص یافته است.

دهقان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و پیگیری مستمر این سازمان مشوق یارانه صادراتی به صادر کنندگان سیب درختی استان پرداخت می‌شود و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای پرداخت به صادر کنندگان هستیم که به زودی محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد:یارانه صادراتی صرفاً به صادرکنندگانی پرداخت می‌شود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به صادرات سیب درختی از مبادی قانونی نکرده و از سایر مشوق‌های صادراتی استفاده نکرده باشند، تعلق می‌گیرد.

دهقان خاطر نشان کرد: در قالب این طرح به ازای صادرات هر کیلو سیب‌درختی استان یک هزار و ۸۹۲ ریال یارانه صادرات به صادرکنندگان پرداخت می‌شود.

احمد دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر