کد خبر: 786669 A

رئیس دانشگاه ارومیه تاکید کرد:

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: باید از حوادث و اتفاقات سیل اخیر عبرت گرفته و تهدید های محیطی زیستی را به فرصتی برای مقابله با حوادث مشابه تبدیل کنیم.

به گزارش ایلنا از ارومیه، رحیم حب نقی در چهاردهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران که در سالن همایش های دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: دولت برای احیای تالاب‌ها و نجات محیط‌زیست کشور راهی جز اتکا به مراکز علمی و دانشگاهیان و بهره گیری از علم دانشگاهیان ندارد.

حب نقی با اشاره به اهمیت رویکرد علمی در همایش‌ها تصریح کرد: باید آثار ارائه شده در این همایش ها به صورت علمی و اثربخش ظاهر شود.

وی با تاکید به اینکه باید به این باور برسیم که اداره کشور از اتکا به نفت خارج شود، خاطر نشان کرد: باید در حوزه مدیریت و اداره کشور از دانش و تلاش جوانان بیشتر استفاده کرده و کشور را در همه حوزه ها به صورت علمی اداره کنیم.

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به اینکه ایران جزو 10 کشور حادثه خیز در دنیا است، یاد آور شد: سیل اوایل امسال یک هشدار جدی برای همه مسئولان بود که اگر به محیط زیست و مشکلات آن به صورت علمی توجه نشود شاهد بلایای بیش از این ها نیز خواهیم بود.

حب نقی ادامه داد: باید از حوادث و اتفاقات سیل اخیر عبرت گرفته و تهدید های محیطی زیستی را به فرصتی برای مقابله با حوادث های مشابه تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: بهره گیری از ظرفیت های علمی و دانش فناوری به روز دنیا باعث خواهد شد تصمیم گیری های کلان کشور در حوزه آب و خاک به خوبی انجام شود.

رئیس دانشگاه ارومیه در خصوص ساماندهی پایان نامه های دانشگاهی نیز افزود: در تلاش هستیم پایان نامه‌ها را به سمت طرح های آبخیزداری و آبخوان داری هدایت و ساماندهی کرده تا  شکل عملیاتی به خود بگیرند.

رحیم حب نقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر