کد خبر: 786275 A

در کرمان صورت گرفت؛

همزمان با میلاد امام رضا (ع) خانواده فاریابی با گذشت از حکم قصاص زندگی دوباره به قاتل جوان بخشیدند.

به گزارش ایلنا، رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب گفت: خانواده نیکوکار فاریابی و اولیای دم به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) با گذشت از اجرای حکم قصاص، حیاتی دوباره به قاتل اهدا کردند.
 
علیرضا سالاری در این مراسم از اقدام خداپسندانه اولیای دم (پدر، مادر، همسر) که با شجاعت و تقوا از حق قصاص خود گذشت کردند، قدردانی کرد .
 
وی گسترش صلح و سازش در جامعه را یکی از توصیه های مهم دین مبین اسلام به مردم دانست و افزود: ضرورت دارد فرهنگ گذشت و بخشایش بیش از گذشته در جامعه ترویج داده شود تا بازهم شاهد چنین صحنه های زیبایی در جامعه باشیم.
 
رئیس دادگاه عمومی فاریاب بیان کرد: در راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار که از ابتکارات ریاست دادگستری کل استان کرمان است و با رایزنی سران طوایف، خانواده مقتول از حق قانونی و شرعی خود مبنی بر اجرای حکم قصاص گذشت کردند.
 
وی یادآور شد: محکوم علیه یک جوان اهل شهرستان فاریاب است که در سال ۹۳ و بر اثر عدم کنترل خشم آنی و پس از یک مشاجره با سلاح گرم اقدام به قتل آن مرحوم که نیز یک جوان بوده است می کند.
 
سالاری عنوان کرد: با توجه به اظهار پشیمانی محکوم علیه و تایید حسن خلق و رفتار وی از سوی زندان جیرفت و اینکه نامبرده فاقد سابقه کیفری بوده است و از طرفی در هنگام ارتکاب جرم یک نوجوان ۱۶ ساله بوده است و قتل با نقشه قبلی نبوده است و به صورت ناگهانی اتفاق افتاده است زمینه وساطت و تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش و گذشت از قصاص فراهم شد.
 
سالاری در پایان اعلام کرد: از همه بزرگان و ریش سفیدان و به خصوص خادمان امام رضا (ع) نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

امام رضا خانواده زندان قتل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر