کد خبر: 786065 A

با حضور معاون رئیس جمهور؛

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه استاندار یزد بزرگ‌ترین سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند فضای سبز کشور‌ در فولاد آلیاژی ایران (‌یزد) را افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بزرگ‌ترین سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند فضای سبز کشور با معیار نیاز آبی گیاه، با حضور «‌عیسی کلانتری» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست ‌ کشور و هیئت همراه، استاندار یزد، سردار سرتیپ دوم پاسدار ‌»محمد شرفی» رئیس پلیس پیشگیری ناجا،‌ رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان ارشد استان در فولاد آلیاژی ایران (یزد) افتتاح شد.

هدف از افتتاح این طرح کاهش میزان مصرف آب در فضای سبز تا ۲۵ درصد است و تجهیزات آن شامل ۵۰ ایستگاه سنسورهای محیطی، سولار خورشیدی و باطری و سایر تجهیزات است.

این طرح با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در طول یک سال و با استفاده از آب پساب صنعتی در بیش از ۵۰ هکتار با ۲۵ هزار اصله درخت در شرکت فولاد آلیاژی یزد اجرا شده است.

همچنین معاون رئیس جمهور از پروژه بازیافت سرباره‌های فولادی که برای اولین بار در کشور انجام شده است در فولاد آلیاژی ایران (یزد) بازدید کرد.

پروژه بازیافت سرباره‌های فولادی برای نخستین بار در کشور به صورت ابتکاری در استان یزد اجرا شده و در آن پسماندهای فولاد، بازچرخانی و در جاده سازی و ایجاد قطعات استفاده می شود.

تولید نخاله و دور ریز کمتر نسبت به روش های سنتی، جداسازی همه فلزات از سرباره ها، تمیز شدن ذوب ها و قراضه ها از هرگونه سرباره جهت بهینه سازی در مصرف برق تولیدی، جلوگیری از هدر رفت مواد اولیه تولید، استفاده مجدد از سرباره ها در امر جاده سازی، از بین ‌نرفتن منابع طبیعی و‌ جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست از اهداف و دستاوردهای پروژه بازیافت سرباره های فولادی است.

شرکت فولاد آلیاژی ایران ٣٣ میلیون دلار و هشت میلیون یورو معادل ٧ و نیم درصد کل ارزش شرکت را برای تجهیزات و تاسیسات محیط زیستی هزینه کرده و سالیانه شش میلیارد تومان هزینه راهبری این تجهیزات است.

محیط زیست یزد آبیاری هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر