کد خبر: 786020 A

دارابی مطرح کرد؛

مراسم بهره برداری از بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (عج) با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا دارابی در آیین افتتاح بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (ع) مشهد گفت: تعداد تخت های مورد نیاز مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 16 هزار تخت است که اکنون به میزان نیمی از این رقم در این مناطق دایر است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با وجود انبوه جمعیت زائر و مسافر، نه تنها از دیگر استانها بیشتر نیست بلکه کمتر نیز هست.

وی ادامه داد: امسال در دهه پایانی صفر بیش از چهار میلیون نفر زائر امام رضا (ع) به مشهد مقدس عزیمت کردند که حدود 400 هزار نفر آنان زائران پیاه بودند و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آنها از ضروریات بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از استاندار خراسان رضوی خواست که کمبود اعتبارات این استان در حوزه درمان و بهداشت را پیگیری کند تا کمبود اعتبارات در خدمات رسانی به مجاوران و زائران جبران شود.

 دارابی با تشکر از همت و فعالیت خیران در رفع کمبودهای حوزه سلامت تاکید کرد: اگر بخش خصوصی می خواهد وارد حوزه درمان شود نباید نگاه انتفاعی داشته باشد و از سوی دیگر در ارائه خدمات باید استانداردهای لازم بهداشتی و درمانی رعایت شود.

هم اکنون خدمات حوزه سلامت به استان 6 میلیون و 300 هزار نفری خراسان رضوی توسط 6 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی مستقر در شهرهای مشهد، سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، نیشابور و تربت جام ارائه می شود که افزون بر 75 درصد از این جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. 

امام زمان بیمارستان پوشش جراحی قلب خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر