کد خبر: 785919 A

شهردار مشهد تاکید کرد:

شهردار مشهد ضمن تاکید بر احیای روابط ایران و افغانستان گفت: باید هفته مشترکی برای ارائه محصولات فرهنگی ایران و افغانستان برگزار کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی در نشست کارشناسی و عملیاتی با جابر انصار، سرکنسول‌گر جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد، اظهار داشت: باید نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان را به وسیله فرهنگ حفظ کرد.

وی به برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه شهروندان افغان مشهد تاکید کرد و افزود: با همکاری و همراهی سرکنسولگری افغانستان، بازی‌های برد - برد زیادی را می‌توان تعریف و بخش‌های مختلفی را فعال کرد.

کلائی خاطرنشان کرد: امیدوارم سال آینده در مرور کارنامه یک ساله، جهشی در روابط سرکنسولگری افغانستان و شهرداری مشهد رخ داده باشد.

در ادامه جابر انصار، سرکنسولگری کشور افغانستان در مشهد گفت: همکاری در بین شهرها به یک عرف دیپلماسی شهرداری تبدیل شده و امروزه شهرها نیاز جدی به گفتمان‌های دارند تا درهمه سطوح به خصوص فرهنگی و اقتصادی توسعه یابند.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم شهرهای افغانستان را به شما وصل کنیم، افزود: به خاطر تاریخ کهن و پیشینه تاریخی که هر دو سرزمین، چهار شهر نیشابور، هرات، بلخ و بخارا رابطه خواهرخواندگی تاریخی دارند.

جابر انصار به نیاز جدی افغانستان در زمینه‌های شهروندی، شهرسازی و فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد: مشهد از نظر پاکیزگی، محیط زیست ساخت و ساز و فضای سبز عالی است و ما اگر بخواهیم شهرهای زیبایی داشته باشیم باید ارتباطمان با مشهد را تقویت کنیم و این تجارب و انتقال دانش را توسط متخصصان فعال در شهرداری‌ها داشته باشیم.

افغانستان ایران بازی زیبایی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر