کد خبر: 784512 A

کارشناس سازمان هواشناسی تشریح کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوای کشور، برای چند روز آینده هوای گرم وتابستانی پیش بینی کرد.

به‌گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با بیان این مطلب افزود: برای فردا و پس فردا در استان‌های ساحلی خزر کاهش دمای 4 تا 6 درجه ای پیش بینی می شود.

وی گفت: همچنین در این مدت در ساعات بعد از ظهر رگبارهای تابستانه در جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی استان فارس، ارتفاعات شمالی و غربی استان هرمزگان و مناطق مرتفع کرمان رخ خواهد داد.

ضرابی افزود: هموطنان در این مدت از رفتن به ارتفاعات به علت وقوع صاعقه و همچنین توقف در حاشیه رودخانه ها و دره ها به علت امکان وقوع سیلاب خودداری کنند.

وی گفت: رگبار و رعد و برق از بعداز ظهر امروز برای ارتفاعات شمال غرب پیش بینی می شود همچنین فردا و پس فردا در جنوب شرق کشور، ارتفاعات استان های ساحلی خزر و بخش هایی از شمال غرب و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و تهران این وضع پیش بینی می شود.

ضرابی افزود: در دو- سه روز آینده بادهای نسبتا شدیدی در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل خواهیم داشت که انتظار داریم این شرایط در بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از شمال اصفهان، قم ، مرکزی، جنوب تهران و شمال سمنان شرایط برای وزش بادهایی که منجر به گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود، مهیا خواهد بود.

اصفهان رعد و برق سازمان هواشناسی گرد و خاک هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر