کد خبر: 784011 A

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین با اشاره به وجود یک هزار و ۲۹۰ نوع محصول در استان قزوین گفت: می‌توان از این ظرفیت برای اجرای طرح‌های مشترک سرمایه گذاری با روس‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مرتضی علیخانی در نشست مشترک با سرمایه‌گذاران ایالت پنزا روسیه اظهار داشت: سال گذشته ۲۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی وارد استان شد و در سه ماه نخست امسال نیز ۳۴۳ هزار دلار سرمایه گذاری مصوب صورت گرفت که بیش از یک میلیون دلار آن وارد استان شد.

این مسئول گفت: سهم استان قزوین از تولیدات ناخالص کشور یک و هفت دهم درصد است و یک شهر صنعتی، ۱۵ شهرک و ناحیه و سه هزار و ۹۴۹ واحد صنعتی دارد.

وی اضافه کرد: وجود یک هزار و ۲۹۰ نوع محصول در استان قزوین از جمله مواد شیمیایی، شوینده، لوازم خانگی، قطعات خودرو و کاشی و سرامیک ظرفیتی است که می‌توان از آن برای اجرای طرح‌های مشترک سرمایه گذاری با روس‌ها به کار گرفت.

‌علیخانی بیان کرد: استقرار اولین تولیدکننده چرخ خیاطی، بزرگترین تولید کننده مخازن سی ان جی کشور و داشتن جایگاه اول در تولید شیشه دارویی و رتبه سوم در تولید صنایع سرامیک و کاشی موقعیت صنعتی استان را بالا برده است.

‌مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: وجود یک هزار و ۲۰۰ هکتار مزارع کشاورزی و ۷۱ هزار هکتار باغ از ظرفیت‌های کشاورزی استان است که در این عرصه نیز می‌توان همکاری‌های مشترک را با سرمایه گذاران بررسی کرد.

‌علیخانی افزود: استان قزوین در زمینه گردشگری هم هزار و ۳۰۰ اثر تاریخی ثبت شده دارد و با پیش بینی ۹۹ عنوان فرصت سرمایه گذاری ظرفیت‌های خوبی برای روس‌ها فراهم شده است.

 

استان قزوین خودرو سرمایه گذاری کشاورزی کاشی و سرامیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر