کد خبر: 783608 A

با حضور رئیس پلیس راهور ناجا؛

پلیس راه تهران بزرگ با حضور رئیس پلیس راهور ناجا و رئیس پلیس تهران بزرگ در محدوده عوارضی تهران-قم افتتاح شد.

به‌گزارش ایلنا، سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در آیین بهره‌برداری از پلیس‌راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: افتتاح پلیس‌راه تهران بزرگ جزو مطالبات دیرینه بود که با موافقت ستادکل نیروهای مسلح، پلیس راه تهران بزرگ از پلیس راه شرق، غرب و جنوب تهران مستقل شد.

سردار هادیان‌فر افزود: حدود 1100 کیلومتر وسعتی است که برای پلیس راه تهران بزرگ پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: روزانه مبدا حرکتی بیش از 5 هزار دستگاه اتوبوس از پایانه‌های تهران است و خلا موجود این بود که تا این اتوبوس‌ها به اولین پلیس‌راه‌های شرق، غرب یا جنوب برسند پلیس‌راه مدیریتی بر این اتوبوس‌ها نداشت.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پارسال 4265 نفر در حوادث همین حوزه استحفاظی مجروح و 80 نفر جان باختند که امیدواریم با استقرار این پلیس‌راه تصادفات به حداقل برسد،ترددها تسهیل و ایمنی افزایش پیدا کند و مشکلات نیز مرتفع شود.

در ادامه سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت نیز گفت: پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران با ۶ پاسگاه و یک قرارگاه مرکزی در بخش‌های شمالی، شمال شرق، جنوب و غرب تهران کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی افزود: این پاسگاه‌ها شامل پاسگاه آزادراه تهران-قم، حسن آباد، لواسانات،محور امام رضا(ع)،کمربند جنوبی تهران و فاز اول آزاد راه تهران- شمال است.

سردار رحیمی گفت: بیش از 1100کیلومتر از بزرگراه‌ها و آزاد راه‌های اطراف تهران و بیش از یک و نیم میلیون جمعیت و حدود 735 هزار خودرو روزانه از خدمات پلیس راه تهران بزرگ بهره خواهند برد.

رئیس پلیس پایتخت اظهارداشت: روزانه ۲۲۰۰ تا ۵ هزار اتوبوس از پایانه‌های تهران در حال تردد هستند که برای پیشگیری از حوادث جاده‌ای کلنگ ایستگاه‌های پلیس راه چهارگانه را در تهران خواهیم زد.

سردار رحیمی گفت: ما باید برای استفاده از این امکانات تدبیر و برنامه داشته باشیم، چرا که ۶۰ درصد کشته‌های ما در ۳۰ کیلومتری ورودی و خروجی شهر‌ها است.

وی تاکید کرد: افزایش ایمنی عبور و مرور و ارائه خدمات مطلوب و گسترده ترافیکی و پیشگیری هر چه بیشتر از وقوع حوادث از برنامه‌های ما در پلیس راه تهران بزرگ است.

بزرگراه پوشش رئیس پلیس رئیس پلیس راهور قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر