کد خبر: 783579 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

پارک جنگلی تربت جام در آتش بی توجهی مسئولان منابع طبیعی می سوزد به گونه ای که دهها درخت سرسبز پارک جنگلی تربت جام امروز توسط پیمانکار طرف قرارداد منابع طبیعی قطع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت جام، علی محمدزاده، مدیر منابع طبیعی تربت جام در این رابطه گفت : درختان خشک این پارک به مزایده گذاشته شده است و براساس بی‌توجهی پیمانکار درختان سبز این پارک قطع شده است که با آن برخورد و کار پیمانکار را امروز تعطیل کردیم و در این رابطه در دادستانی تشکیل پرونده خواهیم داد.

محمدزاده گفت: مسئولیت  نظارت بر عملکرد پیمانکار برعهده اداره کل منابع طبیعی است و کوتاهی خود را قبول داریم و از فردا نیرویی از منابع طبیعی خواهیم گذاشت تا بر عملکرد پیمانکار و وضعیت پارک جنگلی نظارت داشته باشد.

معاون فرماندار تربت جام نیز در این رابطه گفت : به صورت جدی پیگیر وضعیت پارک جنگلی بوده و خواهیم بود .

حسن کاظمی گفت: تخلف و کوتاهی از هر مدیری ممکن هست سربزند و گاهی بخاطر همین کوتاهی ها است که مدیری جابجا می شود و از مدیر منابع طبیعی می خواهیم که در این رابطه گزارشی تهیه و در اختیار فرمانداری و دادستانی قرار دهد.

دادستان تربت جام نیز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ایلنا گفت: قطع درختان زنده جرم است و با متخلف برخورد خواهیم کرد.

ولی قنبری راد گفت: علیه هر شخصیت حقیقی و حقوقی ای که در قطع درختان مقصر باشد اعلام جرم خواهیم کرد و بصورت جدی با آن برخورد می کنیم.

پارک جنگلی تربت جام که اکنون از بی آبی رنج می‌برد و  ۶۰ درصد درختان آن بعلت عدم آبیاری خشک شده است، روز گذشته دچار حریق شد که با حضور به موقع یکی از حامیان پارک جنگلی از گسترش آتش جلوگیری شد.

تربت جام فرماندار مزایده منابع طبیعی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر