کد خبر: 783475 A

ظهر امروز صورت گرفت؛

11 نفر از سفرا، دیپلمات های خارجی و هیات همراه و مسئولان سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با امور پناهندگان در ایران، امروز وارد مرز دوغارون شدند و از قسمت‌های مختلف اداره اتباع و امور خارجی مستقر در این معبر بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در تایباد، اعضای این هیأت دیپلماتیک سفیران کشورهای استرالیا، لهستان، انگلیس، ترکیه، سوئد، سوئیس، جمهوری چین، بلژیک و کره هستند که به سرپرستی "ایوو فریسن" رئیس نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان وارد تایباد شدند و این گروه تا ۱۹ تیر ماه در استان خراسان رضوی اقامت دارند.

در این بازدید مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری خراسان‌رضوی گفت: اعضای این هیأت دیپلماتیک که شامل سفرا و نمایندگان، آژانس‌های سازمان ملل، یونیسف، و تعدادی دیگر از آژانس های سازمان ملل مرتبط با امور پناهندگان هستند و مدت سه روز در مشهد و شهرستان‌های تایباد و تربت جام حضور خواهند داشت.

سید علی قاسمی افزود: آشنایی با روند اجرای پروژه های مشترک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و روند بازگشت مهاجران از اهداف سفر این هیأت دیپلماتیک به خراسان رضوی و شهرستان تایباد است که هر سال یا دو سال یکبار انجام می‌شود. 

وی اظهار کرد: اعضای این هیأت از دفتر اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی در این شهرستان و روند خروج اتباع افغانستانی از مرز دوغارون بازدید خواهند کرد.

قاسمی مطرح کرد: برنامه بعدی سفر سفرای خارجی از چگونگی ارائه خدمات به مهاجران افغانستانی در مهمانشهر تربت جام استان خراسان رضوی است. 

وی بررسی بودجه و اعتبارات حوزه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران را از برنامه‌های سفر این هیأت عنوان کرد.

هیات سفرا از کلینیک اتباع و مهاجرین خارجی، مرکز آموزش و پیش آگاهی از خطرات مین و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در مرز دوغارون بازدید کردند.

استان خراسان رضوی ایران بلژیک پناهندگان لهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر