کد خبر: 783324 A

همزمان با سی و نهمین سال تشکیل بهزیستی؛

همزمان همزمان با سی و نهمین سال تشکیل بهزیستی در کشور، 22 پروژه بهزیستی استان یزد افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دبیر ستاد گرامیداشت هفته بهزیستی استان یزد اظهار داشت: امسال گرامیداشت هفته بهزیستی از 22 لغایت 28 تیرماه با شعار« به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقاء سلامت اجتماعی» در نظر گرفته شده است.

زهرا شاه شوازی افزود: در همین راستا بهزیستی استان یزد 92 برنامه اجتماعی، فرهنگی، ورزشی در قالب افتتاح مراکز تحت نظارت، برگزاری نشستهای آموزشی در سراسر استان در نظر گرفته است.

وی در خصوص پروژه های افتتاحی بهزیستی در این هفته گفت: 8 پروژه در حوزه اجتماعی شامل: مرکز اورژانس اجتماعی اشکذر، مرکز شبه خانواده پسران یزد، مراکز رفاه خانواده و کودک و کارگاه کاربافی گروه همیار زنان سرپرست خانوار طی این هفته افتتاح می شود.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته بهزیستی با اشاره به افتتاح نخستین مرکز اتیسم در میبد گفت: در حوزه توانبخشی نیز  مرکز روزانه آموزشی، توانبخشی بیماران روانی مزمن  افتتاح و کلنگ زمین ساختمان انجمن معلولین اردکان به زمین زده می شود.

 وی از افتتاح 5 مرکز مشاوره و امور روانشناختی در این هفته خبر داد و گفت: این مراکز در راستای ارائه خدمات روانشناختی به فرد، خانواده و جامعه در شهرستان‌های مهریز، میبد و یزد افتتاح می شود.

شاه شوازی افزود: در حوزه مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی نیز 4موسسه تحت نظارت بهزیستی شامل:  موسسه خیریه علی اصغر(ع)، کارگاه اشتغال مددجویی، موسسه خیریه طلوع مهربانی، کارگاه قالی بافی جامعه معلولین بافق به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارکنان، افتتاحیه طرح مشارکت دانش‌آموزی در خاتم، اختتامیه طرح آگاه‌سازی دانش آموزان و غربالگری ژنتیک دانش آموزان، اختتامیه جشنواره قران و عترت بهزیستی، از دیگر برنامه های بهزیستی به مناسبت گرامیداشت این هفته است.

بهزیستی یزد آسیب اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر