کد خبر: 783016 A

سرهنگ نادربیگی خواستار شد؛

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با انتشار تصویر متهم کلاهبردار حرفه ای از شهروندان خواست چنانچه از سوی این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم و طرح شکایت به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی  با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت مالکان فروشگاه ها و مغازه های خواربارفروشی در شهرهای کرج و فردیس به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از آنها با شیوه ارائه پیامک جعلی واریز وجه به حساب فروشندگان در قبال خرید کالا، موضوع تحت بررسی قرار گرفت .

وی افزود : بر اساس اظهارات مالباختگان، متهم به همراه یک نفر خانم به مغازه و فروشگاه ها مراجعه و پس از خرید کالا به فروشنده اعلام می کرد که مبلغ را از طریق موبایل بانک پرداخت می‌کند که پس از دریافت شماره کارت بانکی شخص فروشنده و وارد کردن آن در اپیلیکیشن مربوطه و نمایش مشخصات صاحب کارت اقدام به گرفتن عکس از صفحه کرده و ادامه عملیات انتقال وجه را متوقف و با نشان دادن تصویر تراکنش به فروشنده وانمود می کرد که پول را به حساب وی واریز کرده در حالی که انتقال وجه انجام نشده بود.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان پایگاه یکم با انجام تحقیقات گسترده ، در نهایت متهم را که قصد خرید از یکی از فروشگاه های سطح شهر کرج را داشت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند .

سرهنگ نادربیگی افزود : متهم در بازجویی های کارآگاهان به 10 فقره کلاهبرداری از شهروندان به این شیوه در سطح شهرهای کرج و فردیس اعتراف کرد .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت : به منظور شناسایی سایر شکات ، بازپرس شعبه 19 دادسرای ناحیه 3 کرج  دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه های جمعی صادر کرده است ، بنابراین از شهروندانی  که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود برای پیگیری شکایت خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج - 45 متری کاج - بلوار ولیعصر(عج)- جنب کلانتری 30 اسلام آباد مراجعه کنند.

کلاهبردار حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر