کد خبر: 782428 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از اشتغال زایی ۵۶ نفری در بخش حمل و نقل جاده ای مسافر استان، در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر بیش از 4200 نفر به عنوان راننده در بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافر فعالیت دارند که از این تعداد 56 نفر در سال جاری به مجموع کل رانندگان مسافری استان افزوده شده است.

ارسلان شکری گفت: ناوگان حمل و نقل مسافر استان یکی از امن‌ترین ناوگان‌های حمل و نقل مسافر در سطح کشور است و بازرسان و کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی همواره لزوم رعایت قوانین و مقررات ایمنی این وسایط نقلیه را در دستور کار خود قرار داده اند به طوری که متخلفان به صورت جدی و بی اغماض برای رسیدگی و صدور حکم به کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ معرفی می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: طبق مصوبه، از ابتدای امسال کرایه وسایط نقلیه حمل و نقل مسافر اعم از اتوبوس، مینی‌بوس و سواری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است که البته صاحبان شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل مسافر و نیز رانندگان موظف به رعایت این نرخ بوده و در ازای این افزایش می بایست در تکریم هر چه بیشتر مسافران بکوشند و مسافران هم در صورت بروز هر گونه شکایت و مشکلی مراتب را به سامانه ۱۴۱ برای رسیدگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اطلاع دهند.

این مقام مسئول گفت: هم اکنون ۶۶۲ اتوبوس ، ۹۲۲ مینی‌بوس و ۱۱۸۲ سواری در استان آذربایجان غربی وظیفه جابجایی مسافران را بر عهده دارند که این مقدار وسایط نقلیه در آینده و بر حسب تقاضا و احساس نیاز قابل افزایش خواهد بود.

 

حمل ونقل اداره راهداری وحمل ونقل جاد ه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر