کد خبر: 782417 A

با افزایش میزان گرد و غبار؛

این روز ها شاخص کیفی هوا در اصفهان از حد هشدار هم گذشته است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دلیل شرایط موجود را تغییر فصل و وزش بادهای شرقی و شمال شرقی به ویژه از سمت سمنان اعلام کرده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، منصور شیشه فروش اذعان کرد: گرد و غبار موجود در استان اصفهان به دلیل وزش باد از منطقه کویری سمنان است و شرایط را برای گروه‌های سنی حساس در مرز هشدار و خطر قرار داده است.

امروز شانزدهم تیرماه شاخص کیفی هوا (AQI یا شاخص آلودگی هوا) با میانگین 140 در شرایط ناسالم برای گروه های سنی حساس قرار دارد. این درحالی است که در ایستگاه سنجش آلودگی هوا در فلکه احمد آباد شرایط ناسالم برای عموم گزارش شده است.

شاخصAQI و شاخص P S I یکسان است و صرفا اعداد شاخص (A Q I ) در شرایط ناسالم به دو سطح (۱۵۰ -۱۰۱ ) ناسالم برای گروهای حساس و (۲۰۰ -۱۵۱ )ناسالم برای عموم در نطر گرفته شده است. اعدادی که این روزها بیش از هر زمانی بر روی مونیتورهای مرکز اعلام آلودگی‌های هوا در شهر اصفهان نقش می بندند.

کاهش افق دید و غبارآلودگی هوا البته نیاز به نگاه کردن به این تابلوها را عملا رفع کرده و آنقدر هوا آلوده است که چشم و ریه‌های شهروندان به بدترین شکل آن را احساس می‌کند.

آلودگی هوا اصفهان شاخص گرد و غبار وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر