کد خبر: 782373 A

سرهنگ نادربیگی:

رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام باند سارقان مسلح سند نمره کار خودرو ، در پی سرقت مسلحانه از یک زوج در مهرشهر کرج خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "محمد نادربیگی" در جمع خبرنگاران گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده سرقت مسلحانه به پلیس آگاهی استان بلافاصله تحقیقات اولیه در این خصوص آغاز شد.

وی افزود : در تحقیق از شاکی مشخص شد که در ساعت ۱۱ روز سوم اردیبهشت ماه ۳ مرد جوان وارد منزل ویلایی وی در مهرشهر کرج شده و زمانی که همسرش از خرید به منزل باز می گشته سارقان در داخل حیاط کمین کرده و با چهره های پوشیده و با تهدید سلاح کمری ، ضمن شکستن پای همسرش ، دست و پاهای او را بسته و وی را بیهوش و چند ساعت در موتور خانه منزل محبوس و شروع به جمع آوری اموال و مقادیری طلا و جواهر ، نقره ، ساعت مچی و تعدادی لوازم خانگی به ارزش تقریبی ۵ میلیارد ریال کردند.

سرهنگ نادربیگی گفت : شاکی ادامه می دهد که وی بی خبر از ماجرا وارد حیاط منزل شده که ناگهان به سمت وی نیز هجوم آورده و با تهدید به مرگ به وسیله سلاح کمری ، او را به کف حیاط خوابانده و دست و پاهایش را بسته و او را نیز داخل موتورخانه محبوس و اموال را به همراه یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز به ارزش 16 میلیارد ریال، سرقت کرده و متواری می شوند .

سرهنگ نادربیگی گفت : با توجه به اهمیت موضوع، تیم ویژه ای از کارآگاهان زبده این پلیس تشکیل و با بررسی آثار به جا مانده در صحنه جرم با اقدامات گسترده پلیسی با توجه به این که سارقان از خود هیچ آثاری به جا نگذاشته بودند ، سرانجام ۳ نفر از سارقان را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی گفت : با تحقیقات ویژه پلیسی و تعقیب و مراقبت از سوژه ها طی ۳ عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر  و از آنها یک قبضه سلاح و فشنگ جنگی و از مخفیگاه آنها مقداری طلای مسروقه کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی کارآگاهان، ابتدا منکر سرقت مسلحانه شدند ، اما در ادامه ضمن اعتراف به سرقت هدف خود را سرقت خودرو تویوتا عنوان کرده و اقرار کردند که آن را به ویلایی در منطقه آتشگاه کرج منتقل و پس از تعویض شماره پلاک خودرو به منظور سند نمره کردن ، آن را به پدر یکی دیگر از اعضای باند به همراه طلاها و سایر اموال داده تا به فروش برساند.

وی افزود : متهمان در ادامه بازجویی ها اعتراف کردند که چند دستگاه خودروی تویوتا لندکروز و بی ام و را نیز شناسایی و قرار بود به شیوه مذکور ، آنها را نیز سرقت تا پس از سند نمره کردن به فروش برسانند. 

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: در بازجویی از متهمان ، مشخص شد که یکی از اعضای باند قبلا به عنوان مظنون در مهر ماه سال ۹۶ به اداره مبارزه با جرائم جنایی این پلیس در خصوص یک فقره پرونده فقدانی دعوت و مورد بازجویی قرار گرفته است اما بدلیل عدم اثبات جرم آزاد شده بود .

وی گفت : بار دیگر پرونده فقدانی مورد بررسی قرار گرفت و با فرضیه احتمال قتل وی از سوی یکی از اعضای باند و پدرش تحت بازجویی های ماموران، لب به اعتراف گشوده و بیان داشت که وی را به قتل رسانده و در کانالی در رودخانه کردان انداخته است .

وی افزود: زمانی که از وی خواسته شد که محل رهایی جسد را مشخص کند در پاسخ گفت که جسد را به آتش کشیده و چیزی از آن باقی نمانده که با توجه به اظهارات ضد و نقیص متهم، مجددا بازجویی‌های تکمیلی ادامه یافت تا این که متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت اعتراف کرد که  با انگیزه مالی وی را به قتل رسانده و با همدستی پدرش، جسد وی را در بیابان های جاده ماهدشت به اشتهارد در استان البرز دفن کرده است .

سرهنگ نادربیگی افزود: پرونده فرد مفقود شده پس از ۲ سال تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی به نتیجه رسید و پرده از پرونده قتل برداشته شد و تلاش به منظور کشف ابعاد پنهان پرونده خودروهای مسروقه و دستگیری باند سارقان سند نمره کار خودرو و خریداران اموال مسروقه و کشف سایر جرایم ارتکابی به صورت جدی در دستور کار این پلیس قرار دارد که نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.

سرهنگ نادربیگی پرونده قتل و سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر