کد خبر: 781943 A

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین عنوان کرد:

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین گفت: سیستم بانکی باید از واحدهای تولیدی توانمند که در عرصه تولید می توانند فعالیت کنند، حمایت کند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین، در دهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور مدیران دستگاه ها در سالن جلسات دفتر استانداری برگزار شد ضمن اشاره به مصوبات جلسه بیان کرد: واحد تولیدی فیلتر البرز در جلسه ای محدودتر با حضور مدیرکل دفتر اقتصادی، نماینده سازمان صنعت و معدن استان، نماینده شرکت، مشکلات را بررسی و مصوبه ای به عنوان ستاد تسهیل ارائه دهند.

وی گفت: در خصوص تبصره 18، مدیران بانکی پرونده های پستی را تحویل گرفته و برای این پرونده ها، تعیین تکلیف کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اظهار کرد: سیستم بانکی اجازه دهند روند کار پرونده های متقاضی به خوبی طی شود و مشکلی در مسیر تولید و واحدهای تولیدی ایجاد نشود.

حبیبی عنوان کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سر می بریم، اما خروجی این تحریم موجب رونق تولید ما می شود و سیستم بانکی باید از واحدهای تولیدی توانمند که در عرصه تولید می توانند فعالیت کنند، حمایت کند.

وی با اشاره به لزوم حمایت بانکها از جرخه تولید افزود: لذا برای واحدهای تولیدی هیچ نگرانی از سوی سیستم بانکی نباید وجود داشته باشد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: باید در حوزه خدمات و گردشگری به دنبال ایجاد اشتغال باشیم و واحدهای تولیدی نیز باید بعنوان تولید کنندگان توانمند به سمت و سوی تولید و فروش پیش روند چرا که این امر می تواند موجب رونق تولید و کسب و کار شود.

انعطاف قانون در حمایت از تولید

در ادامه داود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی سختگیری ها در بحث قوانین در حوزه تولید عنوان کرد: تولید کنندگان در شرایط سختی قرار دارند اما باید هر کجا که قانون قابل انعطاف است به تولید و تولید کننده کمک کنیم.

وی گفت: در ارتباط با مزاحمت قوانین و برخی بخش نامه‌ها، جلسه ای با وزیر صنایع ومعادن و مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان انجام شد که اگر موانعی در بحث تولید وجود دارد اعلام شود.

محمدی افزود: با توجه به الحاق اختیارات به روسای سه قوه برای رفع مشکلات تولید و حمایت مجلس از حوزه تولید، می‌توان برای رفع مشکل این حوزه تلاش کرد.

 

ایجاد اشتغال حمایت از تولید سازمان صنعت و معدن مشکلات مشکلات تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر