کد خبر: 781718 A

رئیس خانه صنعت یزد:

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با انتقاد از بی توجهی ها و بی مهری ها به صاحبان صنعت و تولید در برخی موارد گفت: روند طولانی صدور مجوز از چالش های صنعت یزد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدعلی اکبر کلانتر اظهار داشت: یزد استانی صنعتی است و از دهه 80 سرمایه‌گذاری هایی که به سمت صنعت و تولید می رفت به سفته بازی سوق داده شد.

وی ادامه داد: از سال 92 اتفاق بدتری افتاد و سرمایه گذاری از زمین و مسکن هم به سمت سپرده گذاری و نزول خواری رفت و اتفاق بدی که در استان افتاد از صنعت محوری به سپرده محوری کشیده شد و صنعت جدیدی ایجاد نشد که مقصر این موضوع هم بانک مرکزی است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با بیان اینکه حجم سپرده ها 20 درصد افزایش یافته در حالی که حجم تسهیلات 120 درصد رشد کرده است اضافه کرد: این موضوع زنگ خطری برای اقتصاد است و ظرف 14 ماه 5 میلیارد و 300 میلیون تومان پول از استان خارج شده است.

وی با بیان اینکه همه ما ایراد می گیریم که چرا بیکاری زیاد شده است اظهار داشت: تغییر نرخ ارز هم مزید بر علت شد تا مشکلات دو چندان شود و در این رویداد حدود 10 هزار میلیارد تومان سرمایه مردم استان کاسته شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با بیان اینکه طولانی شدن صدور مجوز ها از دیگر چالش های صنعت است افزود: استان یزد در 100 سال گذشته صنعتی بود ولی در دهه 80 سرمایه گذاری به سمت زمین و مسکن رفت و موجب افزایش بیکاری شد.

وی عنوان کرد: در سال های اخیر موسسات اعتباری استان را از صنعت محور به سپرده گذاری محور تبدیل کرده اند و  مشکلات حمل و نقل در واردات مواد اولیه نیز 7 تا 10 درصد هزینه تولید را بالا می‌برد.

سرمایه گذاری صنعت یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر