کد خبر: 781657 A

رئیس دانشگاه آزاد قزوین خبر داد:

تیم ام. آر. ال ( MRL) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ربوکاپ استرالیا حضور یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: تیم MRL این دانشگاه در بخش‌های ربات‌های‌صنعتی، ربات انسان‌نما، ربات فوتبالیست، ربات‌های شبیه‌ساز و امدادگر مجازی با تیم‌هایی از کشورهای هلند، سنگارپور، آلمان، فرانسه، چین، ژاپن، آلمان، اندونزی و استرالیا به رقابت می‌پردازد.

مرتضی موسی خانی ادامه داد: در مسابقات جهانی ربوکاپ استرالیا ۲۰۱۹ که در دو بخش لیگ‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در شهر سیدنی استرالیا در حال برگزاری است؛ تیم‌های شرکت کننده در لیگ‌های مختلف رباتیک به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی گفت: در بخش دانش‌آموزی این رقابت‌ها، تیم کاوش از دبیرستان دانش در لیگ امدادگر ماز و امدادگر لاین و تیم‌های پرشین گلف و سه گیگا هرتز از دبیرستان فرزانگان یک در لیگ فوتبالیست سبک و سنگین شرکت کرده‌اند.

به گفته موسی خانی در بخش بزرگسال و در لیگ ربات‌های صنعتی نیز هفت تیم از کشورهایی از جمله هلند، سنگارپور، آلمان، ایران به رقابت می‌پردازند که در این بخش تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی نیز قزوین حضور دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: در لیگ ربات انسان‌نما در دو بخش سایز نوجوان و سایز کودک تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و تیم بِه ربات از ایران به رقابت با تیم‌هایی از کشورهای فرانسه، چین، ژاپن، آلمان، اندونزی، استرالیا خواهند پرداخت.

موسی خانی یادآورشد: همچنین در لیگ ربات فوتبالیست سایز کوچک نیز ۲۰ تیم از کشورهایی از جمله آلمان، چین، کانادا، هلند، برزیل، فرانسه، ایران و … با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در لیگ ربات امدادگر واقعی ۱۹ تیم از کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، آمریکا، چین، کانادا، سنگاپور، مکزیک، تایلند، ایران رقابت خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: در لیگ ربات‌های شبیه‌ساز و امدادگر مجازی نیز دو تیم از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حضور داشته و تیم دبیرستان سلام اسلام نیز در لیگ امدادگر مجازی حضور دارند.

مسابقات جهانی ربوکاپ استرالیا ۲۰۱۹ از ۲ تا ۸ جولای (۱۱ تا ۱۷ تیر ماه) در شهر سیدنی برگزار می‌شود.

دانشگاه آزاد استرالیا مسابقات جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر