کد خبر: 781575 A

رئیس سازمان محیط زیست خبر داد:

رئیس سازمان محیط زیست کشور از تعیین حق آبه تالاب های کشور تا مرداد ماه جاری خبر داد.

به گزارش‌ایلنا، رئیس‌سازمان محیط‌زیست کشور در بازدید از تالاب آق‌گل ملایر گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، مرداد ماه شورای عالی تالاب ها تشکیل می شود و بر اساس قانون مرداد ماه حق آبه تالاب های کشور تعیین و تصویب خواهد شد.

کلانتری با اشاره به رایزنی های انجام شده با وزیر نیرو گفت: حق آبه تالاب ها حداقل در حد کشاورزی است و اگر آبی بخواهد باشد هم برای تالاب است و هم کشاورزی است.

وی تاکید کرد: اگر بارندگی‌های کشور همچون سال 96 و 97 باشد و آبی نباشد مشکل است اما اگر وضعیت نرمال باشد حق آبه کشاورزی تالاب ها باید برابر باشد.

کلانتری با اشاره به وضعیت تالاب‌ها بیان کرد: وضعیت تالاب ها در جنوب شرق و شرق کشور شامل استان‌های فارس و سیستان بلوچستان و اصفهان بحرانی است و در مناطق دیگر شامل غرب و شمال و جنوب کشور وضعیت تالاب ها خوب است.

3694451_884

 

 

 

 

 

 

فرماندار ملایر گفت: هر چند امسال با بارندگی ها براب تالاب شرایط خوبی ایجاد شده اما انتظار دریافت حق این تالاب است.

کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای. اسلامی نیز در این بازدید اظهار کرد: این تالاب مایه حیات این منطقه است و ما حق مسلم خودمان را می خواهیم.

وی گفت: حوزه ابریز این تالاب 830 هکتار است که از زودخانه قره چای است، اما متاسفانه در سال های گذشته هم به دلیل کمبود نزولات و بهره برداری و استفاده غیر مجاز این تالاب خشک بود و با توجه به نزولات آسمانی ابتدای امسال تالاب آبگیری شد.

عربی مدیرکل محیط‌زیست استان هم گفت: با توجه به بارش‌های امسال اگر این تالاب نبود سیلاب به این منطقه خسارت زیادی وارد می کرد.

تالاب چای فرماندار مجلس شورای اسلامی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر