کد خبر: 781572 A

همزمان با روز ملی صنعت انجام شد؛

جمعی از خبرنگاران رسانه های گروهی استان با حضور در نیروگاه شهید رجایی قزوین از قسمت های مختلف نیروگاه دیدن کردند و با نحوه تولید انرژی برق آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، به مناسبت روز ملی صنعت، تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها، هفته نامه‌ها و نشریات محلی و نمایندگی روزنامه‌های سراسری روز جمعه با حضور در نیروگاه شهید رجایی قزوین از قسمت‌های مختلف آن شامل بویلر، توربین‌ها، برج‌های خنک کننده، اتاق فرمان، دیدن کردند و با نحوه تولید انرژی، تعمیرات اساسی، کوره‌های حرارتی آشنا شدند.

در این بازدید برگزاری مسابقه دارت برای خبرنگاران و خانواده‌های‌شان پس از برگزاری مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل نیروگاه نشاط و شادابی خاصی به این بازدید بخشید.

نیروگاه شهید رجایی قزوین در زمینی به وسعت ۳۴۳ هکتار در کیلومتر ۲۵ آزاد راه قزوین به تهران واقع شده و با داشتن نیروگاه‌های بخار و سیکل ترکیبی ۱۳ گانه با ظرفیتی بالغ بر ۲۰۴۲ مگاوات حدود ۵ درصد انرژی برق کشور را تأمین می‌کند.

شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی علاوه بر تولید برق در زمینه تولید هیدروژن و آب مقطر، ارائه خدمات فنی و مهندسی، راه اندازی و بهره برداری از نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی فعالیت می‌کند.

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین، در کیلومتر ۲۵ آزادراه (قزوین-کرج)، یکی از نیروگاه‌های ایران که شامل نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی است.

استان قزوین اصحاب رسانه انرژی برق رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر