کد خبر: 781548 A

زرندی مطرح کرد:

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: تنها راه نجات کشور از وضعیت کنونی صادرات غیرنفتی به کشورهای دیگر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سعید زرندی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و تجارت که در مشهد مقدس برگزار شد، بیان کرد: با ۱۵ کشور همسایه و با جمعیت ۶۰۰ میلیون نفر در بدترین شرایط تحریم هم می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم که در سال گذشته ۲ درصد واردات صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در سال97 به میزان 23 میلیارد دلار ، به ۱۵ کشور همسایه صادرات انجام شده است. 

وی خاطر نشان کرد: درسال۹۷ شرایط خاصی در تحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیل های درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.

وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم، در این زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.

زرندی با اشاره به تحریمات افزود:تحریمات در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.

وی خاطر نشان کرد: درسال۹۷ شرایط خاصی درتحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیلات درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.

وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم،دراین زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.

زرندی با اشاره به وجود تحریم‌ها در کشور افزود: تحریم‌ها در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.

معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت،معدن و‌تجارت با اشاره به سال ۹۸ بیان کرد: در سال جدید بر ساخت و  تعمیق در داخل کشور تلاش میکنیم که نیازمندی های واحد ها اعلام و بخش های صنعت،دانش بنیان و در نهایت دانشگاه ها در جهت رفع نیازمندی ها فعالیت می‌کنند، همچنین به موضوعات نوآوری نگاه جدی تری باید صورت بگیرد.

صادرات غیرنفتی مشکلات معاون وزارت صنعت معدن راه نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر