کد خبر: 781353 A

رزم حسینی عنوان کرد:

استاندار خراسان رضوی ضمن بیان اینکه تخصیص اعتبارات برای استان باید در سطح ملی صورت گیرد گفت: مدیران دستگاه های اجرایی پروژه های نیمه تمام را واگذار کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در ابتدای جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) گفت: باید تلاش کنیم روی سیره واقعی امام رضا تبلیغ شود.

وی  اذعان کرد: طبیعی است که انتظار دستگاه های اجرایی از پروژه هایی که ابلاغ می شود بالاتر است چون نیازمندی های بسیار بالاتری دارند اما این را هم بدانید بخش مربوط به اعتبارات ملی بسیار بیشتر و مهم تر از بخش اعتبارات استانی است لذا خواهش می کنم مدیران در سطح ملی از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این خصوص استفاده کنند.

استاندار خراسان رضوی در رابطه با تبصره 18 گفت: حدود 2840 میلیارد تومان سهمیه اشتغالزایی استان در ارتباط با دستگاه هایی از جمله مثل سازمان«صمت» جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و شرکت های دانش بنیان است که خواهش می کنم از همین الان دستگاه های متولی در جهت جذب آن تلاش کنند و از این ظرفیت و از ظرفیت معین های اقتصادی نیز در این راستا استفاده شود.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: همواره در دولت یازدهم و در دولت دوازدهم واگذاری پروژه های نیمه تمام دنبال می شد اما در دولت دوازدهم کار راحت تر جلو رفت در همین زمینه خواهش من این است که حداقل در دستگاه های اجرایی در خراسان رضوی پروژه ها را به متقاضیان واگذار کنند چون نمی توانیم بیشتر از این منتظر افتتاح این پروژه ها باشیم.

وی در ادامه به صورت اجمالی در خصوص گزارش دیدار اخیرش با رئیس جمهور گفت: در دیداری که با رئیس جمهور داشتیم به ایشان گفتم استانداران کابینه دوم دولت هستند و ارتباط ایشان با کابینه دوم به اثربخشی کابینه اول کمک خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به ایشان عرض کردم پروژه های بزرگی از جمله انتقال آب و تاسیس شهرک انرژی در استان را داریم که دنبال کرده و خواهیم کرد. ایشان در ادامه گفتند استانداران سه استان خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی به جلسات مشترک خود ادامه دهند.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنانش گفت: کارگروه ملی زیارت چندین مدت تعطیل بود و با دستور رئیس جمهور موافقت شد که این کارگروه تشکیل شود و دبیرخانه دائمی آن نیز استانداری خراسان رضوی است چون مشهد شهر ملی است نه مرکز یک استان لذا با توجه به حجم زائری که از سراسر کشور به مشهد می آیند می طلبد که اعتبارات و تصمیمات در سطح ملی باید صورت بگیرد.

در ابتدای این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ضمن بیان این که در سال 98 میزان درآمدهای دولت 11 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: در سال گذشته  حدود 67 درصد از اعتبارات عمرانی به صورت میانگین به استان تخصیص پیدا کرد.

رضا جمشیدی در این جلسه خاطرنشان کرد: اعتبارات استان در سال 98 مجموعا 1322 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که نسبت به سال گذشته 13درصد رشد داشته است و به دلیل رشد بیشتر سهم دریافتی استان در اعتبارات عمرانی نسبت به دیگر استان های کشور سهم ما از 4 و 9 دهم  به 5 و 1دهم درصد در سال جاری افزایش پیدا کرده است. 

وی در خصوص نحوه توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان گفت: مبلغ 300 میلیارد ریال به کمک های فنی و اعتباری و مبلغ 804.6  میلیارد ریال به الزامات قانونی از جمله یک درصد بسیج، پنج تا هشت درصد طرح های هادی روستایی، 10 درصد آب روستایی و اعتبارات حوزه های علمیه و نیروی انتظامی اختصاص یافته است.

اشتغال حضرت معصومه خراسان رضوی دستگاه های اجرایی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر