کد خبر: 781238 A

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی:

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: ماهیانه 255 میلیون تومان بابت هزینه چاپ دفترچه هزینه پرداخت می‌شود که در صورت راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی در کشور این هزینه به صفر خواهد رسید.

نادر نانبخش در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه این تعداد دفترچه توسط ۵۹ دفتر پیشخوان طرف قرارداد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، اعلام کرد: هزینه چاپ و صدور هر دفترچه ۳۰ هزار ریال است.

وی با اشاره به اینکه با هدف توسعه خدمات الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی ، عملیات اجرایی این طرح به صورت پایلوت در شهرستان نقده آغاز شده ، ادامه داد: این طرح با هدف کاهش هزینه ها، حذف کاغذ، بهره‌وری بیشتر و خدمات رسانی بهتر اجرایی می شود.

نانبخش افزود: در حال حاضر پزشکان ۴۸ موسسه تشخیصی درمانی خصوصی نقده با تعریف نام کاربری ویژه و رمز عبور وارد سامانه الکترونیکی تجویز دارو می‌شوند و تجویزهای خود را برای بیمه شدگان این سازمان به راحتی انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد:با حذف دفترچه،اطلاعات بیمار در سامانه به ثبت می رسد و با ارائه کد ملی از سوی بیمار، دسترسی به آن میسر می شودودیگر نیازی به دفترچه های کاغذی نیست.

هم اکنون بیمه شدگان این استان که  611 درصد جمعیت آذربایجان غربی را شامل میشوند ماهیانه 255 میلیون تومان بابت هزینه چاپ دفترچه هزینه پرداخت مینمایند که در صورت تحقق این هدف و راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی در کشور این هزینه به صفر خواهد رسید.

مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی بیان کرد: در طرح حذف دفترچه ها راحتی شهروندان را مدنظر داریم و این برنامه با همکاری موسسه های تشخیصی درمانی طرف قرارداد می‌تواند آثار بسیاری بر سیستم بهداشت و درمان داشته باشد.

این مقام مسئول ادامه داد:با هدف توسعه خدمات الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی، عملیات اجرایی این طرح در شهرستان های سلماس، بوکان، اشنویه و ماکو نیز به زودی آغاز می شود.

نانبخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر