کد خبر: 780657 A

جانشین فرماندهی انتظامی تایباد خبر داد ؛

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان تایباد در خراسان رضوی گفت: رونق و توسعه اقتصادی در سایه امنیت برقرار می‌شود و حفظ نظم و امنیت سبب پایداری آن خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، سرهنگ علیرضا حاجی‌حسینی، در اولین جلسه شورایاران تایباد در سال 98 که شامگاه گذشته در محل شورای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ماموران نیروهای مسلح تمام تلاش خود را برای ایجاد نظم و امنیت در کشور می‌کنند اما حفظ این مهم بر عهده مردم است اگر در این راستا همگام با نیروهای امنیتی باشند این امنیت پایدار خواهد بود. 

وی افزود: بسترهای بسیاری برای ایجاد ناامنی در منطقه شایع شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان از نزاع و درگیری، استفاده از مواد مخدر به ویژه از نوع صنعتی آن نام برد که  اگر بتوان این موارد را با همکاری شهروندان کاهش داد قطعا امنیت به سطح بالاتری خواهد رسید. 

در ادامه رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی تایباد با اشاره به طرح همیاران پلیس نامحسوس گفت: این فرماندهی در نظر دارد از میان مردم افرادی را به عنوان همیار پلیس جذب کند و از آنها برای کنترل و شناسایی افراد هنجار شکن کمک بگیرد. 

سرگرد حجت پرهیزگار مطرح کرد: از مهم‌ترین اهداف این طرح امر به معروف و نهی از منکر در حوزه ترافیک، جلوگیری از حرکات حادثه‌ساز و تخلفات عمومی، کاهش حوادث و سوانح رانندگی، شناسایی افراد  مخل نظم عمومی، ارشاد و هدایت افراد شناسایی شده و برگزاری جلسات توجیهی و مشاوره‌ای، رسیدن به جامعه ایمن و پایان دادن به ناهنجاری‌های اجتماعی سطح شهر است. 

وی افزود: اکنون راکبان موتور سیکلت‌ پرحادثه‌ترین گروه در شهرستان هستند که علاوه بر ایجاد خطر برای خودشان امنیت را برای سایر افراد از بین برده‌اند و به دلیل پراکندگی در سطح شهر همیاران پلیس می‌توانند در شناسایی عاملان اصلی این بی‌نظمی همراه راهور باشند.  ایجاد شهری آباد و زیبا نیازمند مشارکت مردمی است 

در ادامه شهردار تایباد گفت: فضاسازی مناسب در سطح شهر مانند آسفالت، کاشت گل و درخت، احداث پارک و فضای سبز و ... از وظایف شهرداری است اما حفظ و نگهداری آن مشارکت مردمی را می‌طلبد.  ایوب سیدالحسینی اظهار کرد: از ابتدای امسال روکش بیشتر خیابان‌های شهر شامل آسفالت، لکه‌گیری و مرمت در حال انجام است. 

وی با اشاره به وجود یک خروجی آب در تایباد، ادامه داد: در زمان بارندگی‌های شدید جمع شدن آب در سطح شهر مشکل اساسی برای تردد شهروندان ایجاد می‌کرد که این شهرداری با مبلغی بیش از یک میلیارد ریال اقدام به حفر یک خروجی دیگر در حاشیه جاده باخرز کرده تا در زمان بارش باران آب از دو منطقه خارج شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر تایباد نیز در این نشست گفت: این شهرستان با توجه به اینکه در منطقه مرزی و خشک قرار گرفته سرانه فضای سبزش بالاتر از حد تعیین شده در استان است و شهروندان باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند. 

شیراحمد جهانی افزود: یکی از اهداف برگزاری نشست شورایاران رفع مشکلات منطقه‌ای و همچنین شنیدن خواسته‌های مردم از طریق نمایندگان آنها است از طرفی با این روش مشکلات راحت‌تر برطرف می‌‌شود.

 

توسعه اقتصادی شورایاری ها امنیت اجتماعی تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر