کد خبر: 780640 A

ناصر چرخساز:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز، گفت: رودخانه کرج عمق زیادی ندارد اما خروشان است و اگر کسی به داخل رودخانه بیفتد احتمال زنده ماندن و نجاتش بسیار کم خواهد بود.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخساز با اشاره به شدت جریان رودخانه کرج گفت: قدرت و شدت آب خروشان رودخانه کرج از ابتدای سال جاری بسیار زیاد بوده است به حدی که با وجود هشدارهای مکرر و مداوم برای پیشگیری از حوادث غرق‌شدگی به مردم، ۱۲ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون در رودخانه کرج غرق شدند.

وی افزود: رودخانه کرج عمق زیادی ندارد اما خروشان است یعنی اگر کسی به داخل رودخانه بیفتد احتمال زنده ماندن و نجاتش بسیار کم خواهد بود، در واقع حضور تیم‌های نجات غریق، غواصی و واکنش سریع بی فایده است و حتی شاید جسد افراد هم پیدا نشود.

چرخساز تصریح کرد: ۴ تیم امداد و نجات در نزدیکی رودخانه کرج مستقر شده و علاوه بر آن تیم‌های واکنش سریع هم در حالت آماده‌باش هستند که در صورت وقوع حادثه در کنار نیروهای مردمی و آتش‌نشانی بلافاصله برای امدادرسانی اعزام شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز اظهار داشت: بیشتر افرادی که دچار غرق‌شدگی می‌شوند اغلب بومی نیستند و بدون رعایت نکات ایمنی به حاشیه رودخانه‌ها نزدیک می‌شوند.

 

ناصر چرخ‌ساز رودخانه کرج چالوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر